Tłuszcz: Dwóch złodziei zatrzymanych podczas okradania domu

Policja, fot: fotolia.com

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Tłuszczu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do nowo wybudowanego domu jednorodzinnego w gminie Tłuszcz. Sprawcy wykazali się zaskakującą pomysłowością: zakleili tablice rejestracyjne swojego auta pomarańczową taśmą budowlaną, zaś kierowca miał na głowie kominiarkę.

W nocy z 23 na 24 maja br. policjanci z Komisariatu Policji w Tłuszczu otrzymali od dyżurnego informację, że przy jednym z lokali gastronomicznych na terenie gminy Tłuszcz czeka na nich osoba zgłaszająca przestępstwo. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że zauważył na terenie budowy swojego domu jednorodzinnego nieznane osoby. Podejrzewał, że mogą to być włamywacze.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zauważyli białego busa, który miał zaklejone tablice rejestracyjne pomarańczową taśmą budowlaną i wyłączone światła. To wzbudziło czujność funkcjonariuszy. Gdy kierowca busa zauważył wjeżdżający na posesję radiowóz natychmiast podjął próbę ucieczki. Włączył światła i zaczął cofać. Próbował oddalić się z miejsca przestępstwa, lecz podczas manewru cofania zderzył się z samochodem właściciela, który za nim zaparkował. Tym sposobem sprawca odciął sobie drogę ucieczki.

Policjanci błyskawicznie podbiegli do busa, w których znajdowało się dwóch mężczyzn. Jeden z nich, kierujący samochodem, miał na głowie kominiarkę. Funkcjonariusze zatrzymali sprawców włamania do domu i zabezpieczyli skradzione rzeczy. Mundurowi ustalili, że przestępcy dostali się do domu przez okno tarasowe, które wyłamali.

Sąd Rejonowy w Wołominie, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołominie, za przestępstwo kradzieży z włamaniem zastosował środek zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy dla obydwu mężczyzn. Nadzór na postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

sierżant sztabowy Monika Kaczyńska/bś