Tragiczne wypadki z udziałem motocyklistów

7122
Tragiczne wypadki z udziałem motocyklistów w powiecie wołomińskim, fot: policja.pl

Policjanci apelują do motocyklistów o rozwagę i ostrożność. Tylko do wczoraj na trenie powiatu wołomińskiego doszło do pięciu wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w wyniku których śmierć poniosło 5 osób.

Policjanci zajmujący się wypadkami drogowymi mają teraz za zadanie ustalenie dokładnych okoliczności i przyczyny zaistniałych zdarzeń drogowych. Wystarczy sekunda nieuwagi – konsekwencje są tragiczne.

Najczęściej ofiarami wypadków motocyklowych są młodzi ludzie. Gubi ich brawura, głupie popisywania się przed kolegami, brak wyobraźni przekładający się na dużą prędkość. Kierowcy motocykli często zapominają, że w rzeczywistości w żaden sposób nie są chronieni. Nie mają poduszek powietrznych. Zderzenie przy prędkości kilkudziesięciu km/h kończy się dla nich zazwyczaj śmiercią albo kalectwem.

Tragicznymi przykładami są wypadki, do których doszło tylko w tym roku na terenie powiatu wołomińskiego.

7 maja 2020 roku w miejscowości Zielonka na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Południowej, kierująca samochodem marki Toyota zderzyła się z kierującym motocyklem marki BMW mężczyzną, który po uderzeniu przemieścił się na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącym pojazdem marki Hyundai. Kierujący motocyklem mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu.

18 maja 2020 roku około godz. 18.50 w miejscowości Łosie na ul. Jaworowej na wysokości posesji nr 23, woj. mazowieckiego, motocykl Yamaha WR Cross w trakcie jazdy wywrócił się. Kierujący motocyklem mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń ciała, po przewiezieniu do szpitala zmarł.

20 maja 2020 roku około godz. 19.25 w miejscowości Zielonka przy ul. Piłsudskiego z DW 631, woj. mazowieckiego, kierujący motocyklem marki BMW mężczyzna na łuku drogi 631 stracił panowanie nad pojazdem, w następstwie czego zjechał na prawą stronę jezdni i uderzył w barierę energochłonną okalającą trasę, w wyniku czego doznał obrażeń ciała i po przewiezieniu do szpitala zmarł.

12 czerwca 2020 roku około godziny 17.40 w miejscowości Zielonka na ul. Kolejowej na wysokości posesji nr 24 (sklepu API), samochód typu bus marki Fiat Ducato zderzył się z motocyklem marki Suzuki. W wyniku zdarzenia kierująca motocyklem kobieta lat 23 poniosła śmierć na miejscu.

15 czerwca 2020 roku około godziny 19.15 w miejscowości Majdan, 26-latek kierując motocyklem m-ki Kawasaki, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych i zjechał na pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon. Motocykl zabezpieczono na parkingu depozytowym KPP Wołomin.

Postępowania we wszystkich wyżej opisanych przypadkach prowadzi KPP Wołomin.

To aż pięć przykładów najtragiczniejszych wypadków na terenie powiatu wołomińskiego, w których motocykliści ponieśli śmierć. Pamiętajmy, że w przypadku jazdy motocyklem wystarczy jedna sekunda nieuwagi, a konsekwencje mogą być tragiczne.

Komentarze