Tragiczny pożar budynku w Jadowie

Tragiczny pożar budynku w Jadowie, fot: OSP Jadów

Dziś o godzinie 07:42 do Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadowie wpłynęło zgłoszenie, które dotyczyło pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Jadów.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i wstępnym rozpoznaniu zastano wydobywający się dym z poddasza drewnianego budynku mieszkalnego, krytego blachą. Po dokładnym rozpoznaniu stwierdzono, iż objęte pożarem jest jedno z pomieszczeń w budynku oraz częściowo pożar przechodzi na strop strychu budynku.

Działania straży w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie do silnie zadymionego pomieszczenia wprowadzono rotę ratowników wyposażonych w Aparaty Ochrony Dróg Oddechowych i lini gaśniczej celem przeszukania pomieszczeń pod kątem osób, które mogą być uwięzione w środku. Działania straży w kolejnej fazie polegały na podaniu dwóch prądów wody na palące się miejsca oraz na rozbiórce elementów konstrukcyjnych budynku w celu zlokalizowania i dokładnego dogaszenia ukrytych zarzewi ognia. Z sąsiedniego przylegającego budynku przystąpiono do ewakuacji mienia. Na tym działania straży zakończono.

Niestety w wyniku tego pożaru śmierć na miejscu poniosła jedna osoba, która znajdowała się w pomieszczeniu, które objęte było pożarem. Działania straży trwały przez około 5 godzin.