Tragiczny pożar w Ostrówku – znaleziono ciało kobiety

Policja, fot: fotolia.com

W nocy z 4 na 5 kwietnia w Ostrówku w gminie Dąbrówka doszło do pożaru domu jednorodzinego w wyniku którego zginęła starsza kobieta.

Jak podał portal WWL112.PL tuż po północy w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Spokojnej w Ostrówku wybuchł gwałtowny pożar. Na miejscu szybko zjawiły się służby ratunkowe; straż pożarna z PSP Wołomin, OSP Dąbrówka, OSP Józefów – Ludwinów, OSP Chajęty, OSP Kuligów oraz policja i karetka pogotowia. Ratownicy zastali cały dom w ogniu i mężczyznę rozpaczliwie biegającego dookoła. Okazało się, że wewnątrz została kobieta.

Rozpoczęła się akcja gaśnicza i walka z żywiołem. Płomienie były bardzo trudne do ugaszenia ponieważ ściany starego budynku były ocieplone prowizorycznie różnymi łatwopalnym materiałami. Wszędzie leżało mnóstwo przedmiotów i śmieci, które pożar trawił momentalnie. Strażacy ze względu na własne bezpieczeństwo nie mieli możliwości wejścia do środka. Dopiero po całkowitym ugaszeniu ognia, około 5 nad ranem udało się wydobyć zwęglone zwłoki starszej kobiety.

Nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną wybuchu pożaru. Szczegóły będzie teraz ustalać policja i Prokuratura Rejonowa w Wołominie. Portalowi WWL112.PL udało się nieoficjalnie ustalić, że zmarła była sąsiadką właściciela domu.