Trzeci koncert 15. międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – koncerty mistrzów

Trzeci koncert 15. międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – koncerty mistrzów

Projekt prof. Marii Pomianowskiej i Mingjie Yu to spotkanie dwóch odległych kultur muzycznych. Podróż wyobraźni w której na dalekim Jedwabnym Szlaku 800 lat temu spotykają się wędrujący muzycy z Chin z polskimi trubadurami. Wspólnie śpiewają, wspólnie grają, wspólnie uczą się jedni od drugich różnego sposobu myślenia o kształtowaniu emocji, o przepływie czasu, także w muzyce…

Będzie to wieczór pełen opowieści, niezwykłej muzyki i instrumentów. W programie znajdą się tradycyjne utwory chińskie, polskie, oraz kompozycje Marii Pomianowskiej utrzymane w stylistyce „world music”, dedykowane tym niezwykłym instrumentom strunowym.

Prof.dr.hab. Maria Pomianowska to królowa dawnej muzyki polskiej – charyzmatyczna twórczyni. Mingjie Yu z Chin jest kierownikiem katedry muzyki na uniwersytecie w Hebei i wybitną specjalistką od chińskich cytr, z których kilka zaprezentuje podczas koncertu. Przed nami MAGICZNY koncert, zjawiskowe artystki, niespotykane instrumenty

Poczytaj Więcej: https://perlabaroku.pl/fest…/maria-pomianowska-mingjie-yu/
Wydarzenie na FB : https://www.facebook.com/events/740360330502503

Międzynarodowy Festiwal PERŁA BAROKU od 15 lat zaprasza wybitnych artystów. Do nich z całą pewnością należy Maria Pomianowska.
Tradycją jest znakomita muzyka, różnorodność koncertów i przepiękna atmosfera. Dotąd koncerty tego festiwalu obejrzało blisko 50 tys słuchaczy. Zapraszamy!

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem
Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka i Burmistrz Miasta Kobyłka Edyty Zbieć.
Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Miasta Kobyłka, Powiatu Wołomińskiego i Województwa Mazowieckiego.
Partnerzy: RMF Classic, Yamaha , WWL24

29.06 środa, g 19.00, KOBYŁKA, Bazylika Świętej Trójcy ul.Kościelna 2
WSTĘP WOLNY
WSTĘP DO BAZYLIKI – BEZ OGRANICZEŃ, nie są konieczne rezerwacje

Informujemy, że miejsce jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.
Jeśli jesteś taką osobą i potrzebujesz pomocy – napisz mail: kontakt@perlabaroku.pl a w nim, jak możemy Ci pomóc. Lub zadzwoń 737-169-961 (pon-pt 9-15)

Strona Festiwalowa: www.PerlaBaroku.pl
Facebook wydarzenie CAŁY FESTIWAL: >>LINK<<