Trzecia droga w Wołominie

Od pewnego czasu Polska 2050 Szymona Hołowni organizuje spotkania z mieszkańcami dotyczące prezentacji programu Polska na 6.

Na liście odwiedzonych miast znalazł się także Wołomin, który serdecznie przywitał trzech przedstawicieli partii w osobach: Paweł Zalewski – poseł, Ryszard Wojtkowski i Andrzej Sadkowski (doradcy), którzy przez długi czas opowiadali o założeniach nowatorskiego programu „Stabilna gospodarka”.

Zapowiadana od jakiegoś czasu wizyta przedstawicieli najmłodszej partii stała się okazją do dyskusji nie tylko o programie, zbliżających się wyborach, ale i budowie koalicji „Trzecia droga” łączącą tradycję z nowoczesnością i najstarszą w Sejmie partię polityczną (PSL) z najmłodszą.

W trakcie spotkania goście zaprezentowali główne zapisy programu „Polska na 6”, wskazując, że są to możliwe do realizacji i szybkiego wprowadzenia postulaty, na które z niecierpliwością oczekują Polacy i przedsiębiorcy. To propozycje dotyczące konkretnych, jasnych i rozliczanych zasad, których celem jest to, aby państwo poniosło 100% odpowiedzialności za to, co oferuje obywatelom.

Omawiany przez niemal dwie godziny program, choć nosi nazwę „Polska na 6” w rzeczywistości składa się z 10 głównych postulatów: żadnych podwyżek PIT, CIT i VAT przez 3 lata, przewidywalność podatków, VAT tylko od zapłaconej faktury, zasiłek chorobowy płacony przez ZUS od 1. dnia choroby, domniemanie niewinności podatnika, karniaki za błędy urzędów, proste przepisy dla mikrofirm oraz składka zdrowotna, a nie podatek. Wspomniany program zakłada polepszenie wielu gałęzi życia, ale przyświeca mu idea usprawnienia działalności państwa.