Trzecie zwycięstwo szczypiornistek

Trzecie zwycięstwo szczypiornistek, fot. ROKIS Radzymin Marcovia Marki

W hali ROKiS w meczu 3 kolejki Pierwszej Ligi Piłki Ręcznej Kobiet dziewczyny ROKiS Radzymin Marcovia Marki podejmowały drużynę KS AZS AWF Warszawa. Można się pokusić o stwierdzenie, iż była to kolejna domowa inauguracja, ponieważ był to pierwszy mecz na parkiecie w Radzyminie.

Nasze zawodniczki, opromienione dwoma zwycięstwami na początku rozgrywek, przystępowały do tego spotkania w roli faworytek. Mecz od początku przebiegał pod nasze dyktando. Dziewczyny nie pozwalały na zbyt wiele w obronie, a jeśli już udało się zawodniczkom AWF-u przez nią przedrzeć, na ich drodze stawały nasze bramkarki. Dzięki skutecznej grze w obronie mogliśmy wyprowadzać kontry, które raz za razem zamienialiśmy na bramki. Efekt? Już do przerwy nasza dominacja nie podlegała dyskusji. Wynik 21:10 nie pozostawia żadnych wątpliwości!

Po zmianie stron dalej trwał koncert gry naszych dziewczyn. Warto zauważyć, że szansę gry dostały wszystkie zawodniczki wpisane tego dnia do protokołu. Ostatecznie udało się odnieść kolejne wysokie zwycięstwo (47:26) w tym sezonie! Brawo.

Tradycyjnie na ogromne słowa uznania zasługuje cała drużyna, aczkolwiek nie sposób nie wspomnieć o „wyczynie” naszej skrzydłowej, Darii Giery. Zdobyć 16 bramek w jednym spotkaniu na poziomie seniorskim? Niebywałe!