Trzy dni i 9 zatrzymanych z narkotykami

Zatrzymane osoby podejrzewane o posiadanie środków odurzających, fot. KPP Wołomin

Tylko w ciągu trzech dni policjanci wołomińskiej Komendy zatrzymali 9 osób podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze ujawnili u zatrzymanych nie tylko susz roślinny, który po badaniach okazał się być marihuaną, lecz również inne substancje w tym biały proszek, który został przekazany do badań laboratoryjnych.

Policjant z zatrzymaną osobą, fot. KPP Wołomin

5 października w Wołominie przy ul. Warszawskiej policjanci prewencji wołomińskiej Komendy zatrzymali 23-letniego Norberta K., który posiadał przy sobie torebkę z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego o wadze 0,78 grama – marihuana. Tego samego dnia kilka minut po 15, policjanci zespołu wywiadowczego w Wołominie przy ul. Lipińskiej zauważyli dwóch mężczyzn, którzy według uzyskanej przez nich informacji mogli posiadać marihuanę. Podczas kontroli u 25-letniego Patryka S. i 22-letniego Krzysztof Z. funkcjonariusze ujawnili środki odurzające w postaci marihuany o wadze 0,64 i 0,65 grama. Kilka godzin później w Starych Lipinach w ręce policjantów prewencji wpadł 22-letni Patryk K. On również posiadał środki odurzające w postaci marihuany w ilości 1,74 grama.

6 października tuż przed 23:00 w Ząbkach w wyniku przeprowadzonej kontroli samochodu osobowego na jednym z parkingów, policjanci z Wołomina ujawnili trzy torebki foliowe z zapięciem strunowym, w tym dwie z zawartością białego proszku oraz jedną torebkę suszu roślinnego koloru zielono brunatnego. Funkcjonariusze zatrzymali przebywających w samochodzie 5 mężczyzn w wieku od 20 do 38 lat. Dzień później, również w Ząbkach policjanci zespołu wywiadowczego z wołomińskiej Komendy przy ul. Księdza Skorupki, podczas kontroli osobowego volkswagena, w paczce po papierosach znajdującej się za fotelem pasażera ujawnili dwa zawiniątka foliowe z zawartością białego, zbrylonego proszku o łącznej wadze 1,31 grama. Policjanci zatrzymali 35-letniego Łukasza K.

Zgodnie z obowiązującym prawem oraz ustawą o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zarzuty jakie mogą usłyszeć zatrzymane osoby zależeć teraz będą od wyników badań laboratoryjnych zabezpieczonych środków odurzających, oraz prowadzonych przez policjantów czynności w przedmiotowych sprawach.

źródło: KPP Wołomin