Trzy oferty na modernizację ulicznego oświetlenia w Markach

Lampa LED, fot: pixabay.com

Miasto Marki poznało oferty w przetargu na modernizację oświetlenia ulicznego polegającą na wymianie starych sodowych opraw na nowe w technologii LED.

Do postępowania stanęły trzy firmy. Ich oferty cenowe znajdują się w przedziale od 140,8 tys. zł do 357,3 tys. zł. Dwie oferty mieszczą się w kosztorysie, wynoszącym niemal 200 tys. zł. Wszystkie firmy proponują identyczny 36-miesięczny okres gwarancji. Dział zamówień publicznych przystąpi teraz do sprawdzania ofert.

Reklama

Wymiana opraw spowoduje z jednej strony zmniejszenie rachunków za energię, z drugiej strony poprawi oświetlenie na mareckich ulicach. Inwestycja jest dofinansowana przez samorząd naszego województwa z programu „Mazowsze dla klimatu 2022”.

– Musimy działać, by zatroszczyć się o to, co mamy nie tylko z myślą o nas samych, ale i o przyszłych pokoleniach. Kluczem do tego są właśnie proekologiczne inwestycje, które pozwolą na racjonalne gospodarowanie wodą, tworzenie zielonych przestrzeni czy stosowanie energooszczędnego oświetlenia w przestrzeni publicznej. I temu służy nasz program – tłumaczy Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

Wymiana opraw obejmie następujące ulice: Szpitalna; Zimna, Broniewskiego, Batorego, Zabawna, Starzyńskiego, Partyzantów, Brzozowa, Tuwima, Rybna, Matejki i Szeroka.