Trzy umowy na zaprojektowanie ścieżek rowerowych w Kobyłce

Ścieżka rowerowa, fot: fotolia

W Urzędzie Miasta Kobyłka zostały podpisane trzy umowy na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej ścieżek rowerowych. Jest to kolejny etap inwestycji zintegrowanej sieci ścieżek rowerowych w postaci dwóch projektów.

W projekcie „Zintegrowana sieć ścieżek rowerowych na terenie gmin Marki, Ząbki, Zielonka, Kobyłka w ramach ZIT WOF”, który został już zakończony w 2018 roku, wykonane zostało niedawno wspólne, jednolite oznakowanie ścieżek. Tym samym realizacja projektu dobiegła końca.

Natomiast w projekcie „Rozwój zintegrowanej sieci dróg rowerowych na terenie gmin : Marki, Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin, Radzymin, Nieporęt w ramach ZIT WOF” nie było możliwe rozstrzygnięcie ogłoszonych postępowań w trybie „Zaprojektuj i wybuduj” (miasto otrzymywało zbyt wysokie, jak na swoje możliwości oferty), postanowiono więc zmienić formułę realizacji projektu. Zdecydowano, że ścieżki zostaną zaprojektowane, a po uzyskaniu wszelkich koniecznych pozwoleń i dokumentów rozpocznie się realizacja. Podpisane umowy są częścią tego działania. Podpisano je na następujące zadania:

– opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej ścieżki rowerowej wzdłuż torów od granicy miasta Zielonka do ul. Napoleona w Kobyłce wraz z uzyskaniem decyzji ZRiD i/lub pozwolenia na budowę na terenie zamkniętym PKP. Wykonawcą będzie Pracownia Projektowa KOMI Sp. z o.o. z Białegostoku. Realizacja powinna zakończyć się do 29 maja 2020 r.

Trzy umowy na zaprojektowanie ścieżek rowerowych w Kobyłce, fot: kobylka.pl

– opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej ścieżki rowerowej przy ul. Bohaterów Ossowa na odcinkach: od ul. Nadarzyńskiej do Ronda Cudu nad Wisłą i od Ronda Cudu nad Wisłą do ul. Broniewskiego oraz przy ul. Orzeszkowej na odcinku od ul. Nadarzyńskiej do Ronda Cudu nad Wisłą. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie trzech kompletnych dokumentacji projektowo-kosztorysowych (zgodnie z podziałem na odcinki) wraz z uzyskaniem decyzji ZRiD na każdy odcinek: 1) I odcinek – przy ul. Bohaterów Ossowa – od ul. Nadarzyńskiej do Ronda Cudu nad Wisłą; 2) II odcinek – przy ul. Bohaterów Ossowa – od Ronda Cudu nad Wisłą do ul. Broniewskiego; 3) III odcinek – przy ul. Orzeszkowej – od ul. Nadarzyńskiej do Ronda Cudu nad Wisłą. Wykonawcą będzie KPK-PROJEKT Krzysztof Polakowski z Zambrowa. Termin zakończenia realizacji to 31 marca 2020 r.

– opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej ścieżki rowerowej przy ul. Orszagha na odcinku od Al. Jana Pawła II do ul. Załuskiego oraz przy ul. Granicznej na odcinku od ul. Orszagha do Al. Jana Pawła II w Kobyłce. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dwóch kompletnych dokumentacji projektowo-kosztorysowych (zgodnie z podziałem na odcinki) wraz z uzyskaniem decyzji ZRiD na każdy odcinek: 1) I odcinek – przy ul. Orszagha od Al. Jana Pawła II do ul. Załuskiego; 2) II odcinek – przy ul. Granicznej od ul. Orszagha do Al. Jana Pawła II w Kobyłce. Wykonawcą będzie KPK-PROJEKT Krzysztof Polakowski z Zambrowa. Termin zakończenia realizacji to 31 marca 2020 r.

Trzy umowy na zaprojektowanie ścieżek rowerowych w Kobyłce, fot: kobylka.pl