Uczniowie kobyłkowskiej „Trójki” ze srebrnym medalem

Uczniowie kobyłkowskiej "Trójki" ze srebrnym medalem, fot: kobylka.pl

W dniach 8 i 9 czerwca 2022 r. Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce gościła osiem najlepszych szkół wyłonionych na drodze turniejów eliminacyjnych w poszczególnych powiatach i rejonach Mazowsza.

Uczniowie Trójki już w pierwszym meczu Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców odnieśli zwycięstwo 2:0 (25:19,25:23) ze szkołą z Ostrołęki, tym samym rozpędzając się na kolejne spotkania. Następnym przeciwnikiem była szkoła z Suchożebrów, z którą gospodarze odnieśli pewną wygraną 2:0 (25:7,25:12). Trzeci i ostatni mecz grupowy kobyłkowscy siatkarze rozegrali z PSP nr 6 Radom. Dobra oraz równa gra pozwoliła na trzecie zwycięstwo tego dnia wynikiem 2:0 (25:15,25:15). Komplet zwycięstw w grupie A pierwszego dnia zagwarantował szkole z Kobyłki pierwsze miejsce w grupie oraz awans do półfinałów zawodów. W grupie B do półfinału awansowała szkoła nr 4 z Warszawy oraz szkoła nr 7 z Mławy. Trzecie miejsce zajęła SP Książenice, a czwarte SP ze Słupna.

Drugi dzień młodzi siatkarze z Kobyłki rozpoczęli od meczu półfinałowego ze szkołą z Mławy. Uczniowie Trójki również tym razem wygrali 2:0 (25:18,25:21) uzyskując awans do wielkiego finału Mistrzostw Mazowsza. Równolegle swój mecz rozgrywali uczniowie szkoły z Warszawy oraz Ostrołęki. Zwycięsko z parkietu zeszli siatkarze z SP 4 Warszawa i to oni zostali rywalem SP 3 w Kobyłce na drodze po złoty medal. W meczu o III miejsce zwyciężyła szkoła nr 5 w Ostrołęce, pokonując 2:0 uczniów z SP nr 7 w Mławie.

Po emocjonującym finale o I miejsce zawodnicy z Kobyłki mogli cieszyć się ze srebrnych medali ponosząc jedyną porażkę w turnieju z uczniami z Warszawy 0:2 (14:25,23:25). Po zakończonych meczach odbyło się uroczyste zakończenie turnieju, podczas którego Wiceburmistrz Katarzyna Rostek wręczyła zawodnikom medale, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
– SP nr 4 Warszawa
– PSP nr 3 Kobyłka
– SP nr 5 Ostrołęka
– SP nr 7 Mława
– PSP nr 6 Radom
– SP Książenice
– SP Suchożebry
– SP Słupno

Skład „srebrnego” zespołu: Kruszewski Krzysztof, Jurczak Błażej, Kucharczyk Szymon, Misiak Jan, Jedynak Patryk, Szymanowski Jan, Gościniak Bartek, Skoneczny Łukasz, Juńczyk Filip, Korzeniewski Jakub i Lewandowski Michał. Trenerzy: Piotr Szymanowski, Konrad Skorek.