Uczniowie z Gminy Radzymin w nowych obiektach szkolnych

nowy pawilon Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie, fot. Urząd Miasta Radzymin

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego 2017/2018 Gmina Radzymin udostępniła uczniom dwa nowe obiekty szkolne – nowy pawilon Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie oraz dobudowane drugie piętro Zespołu Szkół im. ks. E. Czartoryskiej w Radzyminie. Rozpoczyna się również rozbudowa szkoły w Załubicach – 1 września br. Burmistrz Krzysztof Chaciński podpisał umowę z firmą Hydrotech Instal.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 uroczyście otwarto nowoczesny pawilon Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie. Otwarcia dokonali: Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Radzyminie Krzysztof Dobrzyniecki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Elżbieta Wołynko i Andrzej Dąbkiewicz oraz radni: Teresa Jóśk, Lidia Samoch, Tadeusz Jędrasik i dyrektor szkoły, p. Anna Madoń. Po przecięciu wstęgi nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Otwarcie nowego pawilonu Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie, fot. Urząd Miasta Radzymin
Otwarcie nowego pawilonu Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie, fot. Urząd Miasta Radzymin

„To kolejny dobry rok dla radzymińskiej oświaty. Kilka miesięcy przed terminem oddaliśmy do użytku nowy gmach Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie. Z małego budyneczku uczniowie przenieśli się do przestronnego, nowoczesnego obiektu. Z ogromną satysfakcją przekazuję nową szkołę uczniom i nauczycielom” – powiedział Burmistrz Krzysztof Chaciński. „To kolejna oddana do użytku placówka oświatowa w tej kadencji samorządu, w sumie ponad tysiąc nowych miejsc w szkołach w zaledwie trzy lata. Jednocześnie zaczynamy kolejną inwestycję – rozbudowę szkoły w Starych Załubicach. Nigdy wcześniej nasza oświata nie rozwijała się w takim tempie.”

Otwarcie nowego pawilonu Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie, fot. Urząd Miasta Radzymin

Na twarzach zgromadzonych na otwarciu szkoły w Słupnie dzieci i ich rodzin było widać radość i zaskoczenie – nowoczesny, przestronny i wygodny pawilon szkolny robi duże wrażenie, zwłaszcza w porównaniu do starego budynku, z którego dzieci korzystały jeszcze w czerwcu. Otwarcie pawilonu to pierwsza część inwestycji. W kolejnych etapach stary budynek szkoły w Słupnie zostanie wyremontowany oraz połączony nowym specjalnym łącznikiem. Docelowo szkoła pomieści osiem oddziałów szkolnych i cztery przedszkolne. Na otaczającym szkołę terenie już wkrótce będą urządzone boiska i plac zabaw, powstaną również miejsca parkingowe. Zakończenie inwestycji jest planowane w połowie roku 2018. W dalszych planach Gminy Radzymin, zależnie od dostępności środków w budżecie, jest budowa sali gimnastycznej.

Otwarcie nowego pawilonu Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie, fot. Urząd Miasta Radzymin

Nowe piętro w szkole im. ks. E. Czartoryskiej w Radzyminie

Na początek roku szkolnego 2017/2018 do użytkowania zostało również oddane dobudowane drugie piętro Zespołu Szkół im. ks. Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie. Ta inwestycja rozpoczęła się w wakacje 2016. W ciągu około roku budynek przeszedł gruntowny remont i zyskał nowoczesne drugie piętro z ośmioma nowymi salami lekcyjnymi. W szkole odnowiono ściany i podłogi, założono nowe oświetlenie, instalacje elektryczne i grzewcze. Dobudowano także windę. Budynek został też poddany kompleksowej termomodernizacji, która jest obecnie na ukończeniu.

Zespół Szkół im. Księżnej Czartoryskiej w Radzyminie, fot. Urząd Miasta Radzymin
Zespół Szkół im. Księżnej Czartoryskiej w Radzyminie, fot. Urząd Miasta Radzymin

Piąta duża inwestycja edukacyjna Gminy Radzymin – rozbudowa szkoły w Załubicach

1 września 2017 r. Burmistrz Radzymina podpisał umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Starych Załubicach o oddział przedszkolny. Do końca przyszłorocznych wakacji ma powstać zintegrowany ze szkołą budynek dla setki dzieci w wieku od 3 do 6 lat, z salą do zajęć ruchowych i pomieszczeniami pomocniczymi. Inwestycja w szkole w Starych Załubicach będzie kosztować ponad 3,5 mln złotych. Wykonawcą rozbudowy jest firma Hydrotech Instal z Radzymina.

Rozbudowa szkoły w Starych Załubicach to piąta z rzędu duża inwestycja oświatowa Gminy Radzymin. Pierwszą była budowa nowego gimnazjum w Radzyminie, którą rozpoczęto jeszcze w 2014 roku, a oddano do użytku w 2016. Obecnie nowy budynek gimnazjum służy uczniom połączonej po reformie edukacji Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk. pilota Mariana Pisarka. Kolejną był nowoczesny budynek Przedszkola nr 2, który powstał przy ul. Witosa w Radzyminie i był udostępniony dzieciom z początkiem roku szkolnego 2016/2017. Kolejne inwestycje w obiekty edukacyjne to opisane powyżej: szkoła nr 2 w Słupnie i nadbudowa szkoły im. ks. E. Czartoryskiej w Radzyminie. Dzięki tym wszystkim inwestycjom dzieci z gminy Radzymin mają coraz lepsze warunki do nauki, zmniejszyła się też znacząco konieczność nauki w systemie zmianowym.

źródło: Urząd Miasta Radzymin