Ukradł rower – został rozpoznany z nagrań monitoringu

Ukradł rower - został rozpoznany z nagrań monitoringu, fot. policja.pl

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zielonce zatrzymali 45-letniego sprawcę kradzieży. Mężczyzna ukradł rower oraz okulary na stacji paliw. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Zielonkowskim funkcjonariuszom bardzo szybko udało się ustalić tożsamość przestępcy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zielonce zostali poinformowani o kradzieży roweru na stacji paliw. Na miejscu zdarzenia, właściciel jednośladu opowiedział mundurowym o całym zajściu. Przyjechał na stację benzynową, by zrobić zakupy. Zostawił niezabezpieczony rower przed sklepem i poszedł na zakupy. Był przekonany, że jego pojazd był bezpieczny w oku monitoringu. Zakupy trwały zaledwie kilka minut, a gdy niefrasobliwy właściciel roweru wyszedł ze sklepu, jednośladu już nie nie było.

Policjanci natychmiast obejrzeli nagranie z monitoringu, na którym rozpoznali sprawcę. Widzieli jak mężczyzna podchodzi do roweru opartego o budynek, wsiada na niego i odjeżdża.

Jak się później okazało, sprawca ma już przeszłość kryminalną i jest znany funkcjonariuszom. Szybko ustalili oni adres zamieszkania sprawcy kradzieży. W sprawę zaangażowali się również kryminalni z Komisariatu Policji w Zielonce. Wkrótce funkcjonariusze zatrzymali 45-latka, który przyznał się do zarzucanych mu czynów. Tłumacząc się, twierdził, że był pijany i działał pod wpływem impulsu. Niestety nie zwalnia go to z odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo.

Policjanci odzyskali skradzione rzeczy, których wartość wynosi 5600 złotych. Rower oraz okulary zwrócono właścicielowi.

Za przestępstwo kradzieży Kodeks Karny przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Monika Kaczyńska