Ukradli przyczepkę z minikoparką o wartości 100 tysięcy złotych

Ukradli przyczepkę z minikoparką o wartości 100 tysięcy złotych, fot. policja.pl

Wołomińscy kryminalni odzyskali mienie warte 100 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o kradzież przyczepki z minikoparką z osiedla zamkniętego w Ząbkach. 33 i 40- latek usłyszeli zarzut kradzieży, zaś 30- latek pomocnictwa. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło 10 marca 2023 r. Według zgłoszenia nieznani sprawcy, na osiedlu zamkniętym w Ząbkach, ukradli przyczepkę z minikoparką. Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił policję. Wartość skradzionego mienia oszacował na 100 tysięcy złotych.

Kryminalni krok po kroku zaczęli ustalać odpowiedzialnych za to przestępstwo. Szczegółowo przeprowadzone rozpoznanie i poczynione ustalenia doprowadziły do zatrzymania 30, 33 i 40- latka podejrzanych o dokonanie kradzieży. 

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni na osiedle do Ząbek przyjechali samochodem. By uniemożliwić identyfikację pojazdu, którym się poruszali, zamontowali stare tablice rejestracyjne. Z osiedla ukradli przyczepkę z minikoparką, a ukryli ją w Tłuszczu na posesji. Policjanci odzyskali mienie warte 100 tysięcy złotych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze Komisariatu Policji w Ząbkach 33 i 40-latkowi przedstawili zarzuty dokonania kradzieży, zaś 30-latkowi pomocnictwa. Za dokonanie kradzieży kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

mł. asp. Monika Kaczyńska