Ukrył mefedron w schowku samochodowym

Zatrzymanie przez policję, fot. policja.pl

Policjanci z Komisariatu Policji w Zielonce zatrzymali 39–latka, w którego samochodzie ujawnili mefedron. Kompletnie zaskoczonego mężczyznę funkcjonariusze skontrolowali w rejonie cmentarza w Zielonce. Teraz odpowie za posiadanie środków odurzających. Czym ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zielonce podczas patrolu, około godziny 23:00 w rejonie cmentarza miejskiego, zauważyli zaparkowaną skodę. W samochodzie siedział mężczyzna, który na widok radiowozu zaczął nerwowo się zachowywać. Funkcjonariusze podeszli do pojazdu i legitymując się dokonali sprawdzenia dokumentów. Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego został poddany kontroli, ale mundurowi nic zabronionego przez prawo przy nim nie znaleźli. Instynkt policjanta jednak podpowiadał, że właściciel pojazdu coś próbuje przed nimi ukryć.

Wszystko się wyjaśniło podczas kontroli pojazdu. Od strony pasażera w schowku funkcjonariusze ujawnili woreczek strunowy z białą przeźroczystą substancją. 39-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Na miejscu policjanci podczas badania testerem zawartości plastikowej torebki potwierdzili, że był to mefedron.

Podejrzany usłał zarzut posiadania środków odurzających. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

oprac. mk