Ukrywał się w Wołominie, jest już w rękach policji

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna. fot. KPP Wołomin

Mokotowscy kryminalni przy współpracy z samodzielnym pododdziałem antyterrorystycznym Policji z Warszawy zatrzymali ostatniego z podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów na terenie Warszawy oraz o czynną napaść na policjanta.

Policjanci z wydziału kryminalnego pracujący nad sprawą osób zajmujących się kradzieżami samochodów na terenie Warszawy ustalili, że 43-letni Paweł W., który w marcu br. staranował samochodem radiowóz i potrącił jednego z policjantów, może się ukrywać na terenie Wołomina u swojej konkubiny.

Kiedy kryminalni upewnili się, że poszukiwany listem gończym mężczyzna znajduje się pod ustalonym adresem, wkroczyli do akcji. Uczestniczyli w niej także policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie. 43-latek próbował uciec, został jednak obezwładniony i zatrzymany.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna. fot. KPP Wołomin

Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli kilkanaście telefonów komórkowych, elektroniczne urządzenia do zagłuszania sygnału GPS, łamaki oraz inny sprzęt służący do włamań do samochodów.

Zabezpieczone przez policjantów przedmioty. fot. KPP Wołomin

Paweł W. trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna odpowie za włamanie i kradzieże samochodów, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz napaść na funkcjonariusza Policji. Podobnie jak jego wspólnikom, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Na wniosek policjantów i prokuratora mężczyzna został aresztowany.