Umowa na budowę parkingu „Parkuj i Jedź” w Zielonce podpisana

Projekt parkingu „Parkuj i Jedź” w Zielonce, źródło: Urząd Miasta Zielonka

13 lutego 2018 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie podpisana została umowa o dofinansowanie realizacji projektu pt. „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza oraz rozwój mobilności miejskiej poprzez budowę podziemnego parkingu „Parkuj i Jedź” w Zielonce”. Kwota dofinansowania to 7,2 mln zł i jest to najwyższa jednorazowa kwota ze środków Unii Europejskiej pozyskana przez Miasto Zielonka.

Umowa na budowę Parkuj i Jedź w Zielonce podpisana, fot. Urząd Miasta Zielonka

O pozyskaniu środków na realizację projektu budowy parkingu podziemnego pomiędzy ulicami Kolejową i Abramskiego w Zielonce, Urząd informował pod koniec ubiegłego roku. We wtorek dopełniono formalności związane z przekazaniem środków na rzecz Miasta Zielonka poprzez podpisanie umowy o dofinansowanie na realizację projektu. Ze strony Zarządu Województwa Mazowieckiego umowę podpisały Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc. Po stronie Miasta Zielonka umowę podpisał burmistrz Grzegorz Dudzik oraz Skarbnik Miasta Pani Irena Prucnal.

W ramach realizacji projektu w Zielonce powstanie podziemny parking typu „Parkuj i Jedź”, który będzie dużym wsparciem dla mieszkańców dojeżdżających codziennie do pracy w Warszawie. Inwestycja pomoże również zaradzić problemowi z miejscami parkingowymi przy stacji Zielonka.

Parking zlokalizowany będzie na poziomie -1, pod terenem dzisiejszego bazarku miejskiego. Mieszkańcy otrzymają do dyspozycji 86 miejsc postojowych dla aut oraz 24 miejsca dla rowerów. Obiekt zostanie podłączony do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej oraz elektrycznej i przygotowany pod II etap nowego zagospodarowania przestrzeni miejskiego targowiska, polegający na budowie estetycznych pawilonów handlowych i miejsca rekreacji dla mieszkańców (w ramach innego zadania).

źródło: Urząd Miasta Zielonka