Umowa na rozbudowę Szpitala MBNP w Wołominie podpisana

W dniu 10 listopada br. na Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wołominie podpisana została umowa na rozbudowę Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.

W ramach inwestycji opiewającej na kwotę ponad 50 mln zł powstaną dwa nowoczesne budynki m.in. przychodnie specjalistyczne oraz nowy oddział ratunkowy.

Na zaproszenie Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka w siedzibie Starostwa umowę podpisali dyrektor Szpitala Grzegorz Krycki oraz przedstawiciele wykonawcy firmy WARBUD S.A. – prezes Jerzy Werle oraz prokurenta Lecha Wąsowskiego. W Wydarzeniu uczestniczył również Wicestarosta Piotr Borczyński, a w transmisji online prowadzonej na żywo m.in. członkowie zarządu Paweł Dąbrowski i powiatowi radni na czele z Przewodniczącym Adamem Pietrzakiem.

Jest to niezwykle ważna i długo wyczekiwana inwestycja dla mieszkańców powiatu wołomińskiego, których z każdym rokiem przybywa. Oferty na realizację inwestycji złożyło trzech wykonawców, a najkorzystniejsza firmy WARBUD S.A. opiewała na kwotę 50,8 mln złotych. Wykonawca rozpocznie prace budowlane w 2021 roku, a zakończenie inwestycji zaplanowane jest na rok 2023.

– Pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w ten niezwykle wymagający proces inwestycyjny: Zarządowi i Radzie Powiatu Wołomińskiego, dyrekcji i pracownikom szpitala, inwestorowi zastępczemu, pracownikom Wydziału Ochrony Zdrowia oraz służbom finansowym Starostwa – powiedział Starosta Adam Lubiak.

Rozbudowa szpitala o dwa nowe budynki to nie jedyna inwestycja prowadzona przez Powiat Wołomiński na terenie placówki. We wtorek 3 listopada do użytkowania oddany został wyremontowany za kwotę 1,6 mln złotych oddział ratunkowy (SOR), który ma do dyspozycji trzy gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy oraz pomieszczenie do tzw. triażu pacjentów. W połowie sierpnia oddany do użytkowania po modernizacji został natomiast oddział chirurgiczny, a w trakcie realizacji Oddział Neurologii.