Uratowali życie rowerzysty

st. sierż. Damian Styś i mł. asp. Artur Gąsiorek, fot. policja.pl

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej z Wołomina i druhami Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasienicy uratowali życie 72-letniego rowerzysty, który stracił przytomność, przewrócił się i nie dawał oznak życia. Mężczyzna po odzyskaniu funkcji życiowych, pod opieką ratowników medycznych trafił do szpitala.

O tym, że na służby mundurowe można liczyć w każdej chwili przekonał się 72-letni rowerzysta z powiatu wołomińskiego.

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce w czwartkowe popołudnie w miejscowości Jasienica. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, patrolując teren, dostrzegli 72-latka leżącego na poboczu. Tuż przy nim znajdował się rower. Senior nie dawał oznak życia i nie oddychał więc mł. asp. Artur Gąsiorek oraz st. sierż. Damian Styś natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, gdyż w takich przypadkach liczy się każda sekunda. Rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, a na miejsce wezwali załogę karetki pogotowia.

Akcję ratowniczą wsparli strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Wołomina i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasienicy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia. Funkcjonariusze dołączyli do policjantów i użyli defibrylatora wdrażając procedurę AED. Po kilkunastu minutach 72-latek odzyskał funkcje życiowe.

Mężczyzna pod opieką ratowników medycznych trafił do szpitala. Gdyby nie szybka i profesjonalna pomoc służb mundurowych rowerzysta nie miałby szans na przeżycie.

mł. asp. Monika Kaczyńska/bś