Uroczystości święta policji w wołomińskiej komendzie

Uroczystości święta policji w wołomińskiej komendzie, fot: policja.pl

Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie obchodzono 101 rocznicę powołania Policji Państwowej. Młodszy inspektor dr Marek Ujazda – Komendant Powiatowy Policji w Wołominie wręczył policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Awanse na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 72 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych wołomińskiej Komendy.

W uroczystościach, które miały miejsce na parkingu wewnętrznym Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Wołominie młodszy inspektor dr Marek Ujazda, I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie podinspektor Rafał Trzaskoma, Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie podinspektor dr Mariusz Pawlak, kadra kierownicza, funkcjonariuszki i funkcjonariusze oraz pracownicy KPP Wołomin.

Komendant Powiatowy Policji w Wołominie podczas swojego przemówienia zaznaczył, że rok 2020 na długo zostanie przez nas zapamiętany jako trudny czas wybuchu pandemii COVID-19. Nasze plany, cele, wyzwania, w końcu nasza codzienność zaledwie w ciągu kilku tygodni musiały ulec radykalnym zmianom. Nowe wyzwania stanęły również przed Policją. Dokładaliśmy i wciąż dokładamy starań, by w tym niepewnym czasie, mieszkańcy powiatu wołomińskiego mimo wszystko czuli się bezpiecznie, by wiedzieli, że ktoś czuwa nad ładem i porządkiem publicznym.

Uroczystości święta policji w wołomińskiej komendzie, fot: policja.pl

Komendant podziękował wszystkim za determinację, odwagę oraz rzetelną służbę i pracę, dzięki której pozytywnie zdaliśmy ten trudny test, z jakim przyszło nam się zmierzyć. Na koniec młodszy inspektor Marek Ujazda życzył wszystkim policjantom i pracownikom Policji dalszych sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. W sposób szczególny życzył wszystkim jednak zdrowia oraz wszystkiego dobrego w życiu osobistym.

Awanse na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 72 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych wołomińskiej Komendy z czego w korpusie oficerów awansowało 4 policjantów, w korpusie aspirantów 32 policjantów, w korpusie podoficerów 31 policjantów, w korpusie szeregowych 5 policjantów. Komendant Powiatowy Policji w Wołominie nagrodami pieniężnymi wyróżnił 215 policjantów i 49 pracowników wołomińskiej Komendy.