Uroczystości święta policji w wołomińskiej komendzie

Wczoraj w Wołominie uroczyście obchodzono 99 rocznicę powołania Policji Państwowej. Gościem honorowym uroczystości był Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dobrodziej, który w asyście podinspektor dr Marka Ujazdy – Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie wręczył policjantom odznaczenia państwowe i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

W uroczystościach, które miały miejsce w budynku Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie – „Fabryczce” wzięli udział: gość honorowy Komendant Stołeczny Policji – nadinspektor Paweł Dobrodziej, Komendant Powiatowy Policji w Wołominie podinspektor dr Marek Ujazda, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie młodszy inspektor Leszek Czaplicki, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie młodszy inspektor Jerzy Sztuc, V-ce Starosta Wołomiński – Pan Adam Łossan, przedstawiciele Rady Powiatu w tym Pan Paweł Solis i Sławomir Pisarczyk, oraz burmistrzowie, wójtowie i przedstawicie lokalnych władz samorządowych z Kobyłki, Zielonki, Ząbek, Radzymina, Marek, Tłuszcza, Klembowa, oraz Dąbrówki, Jadowa i Poświętnego.

Wspólnie z policjantami Święto Policji obchodzili też przedstawiciele: Prokuratury – Pani Elżbieta Gromek-Kukuryk, Sądu – Pan Mariusz Matusik, Komendant Straży Pożarnej z Wołomina młodszy brygadier mgr inż. Andrzej Wysocki, Szpitala Powiatowego, MDK Wołomin, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Dziedzictwa i i Twórczości w Wołominie – Jolanta Boguszewska – Kolatorska, policyjni emeryci, Komendanci Straży Miejskiej z Wołomina i Ząbek, przedstawiciele Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Zarządu Głównego i Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, Duchowieństwa, przedstawiciele firm i przedsiębiorstw współpracujących na co dzień z Policją oraz lokalne Media.

Komendant Powiatowy Policji w Wołominie podinspektor dr Marek Ujazda podczas swoje przemówienia powiedział, że policjanci są przeważnie w samym centrum wydarzeń. Są tam po to, by bronić człowieka, by wspierać, by strzec prawa, by chronić. Dobrze, że w tej całorocznej, niełatwej pracy policjanta, jest taki jeden dzień, w którym to my możemy się poczuć najważniejsi, dumni, kiedy to my i nasza służba może być w centrum uwagi. To pozwala nam naładować baterię, wzmocnić się, upewnić że jesteśmy we właściwym miejscu w życiu.

Uroczystości święta policji w wołomińskiej komendzie, fot: KPP Wołomin

Jak zaznaczył komendant Ujazda, ten dzień to szczególny dzień dla policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, bo mogą na chwilę zatrzymać się w tym biegu i poczuć najważniejszymi. To poczucie zadowolenia potęguje fakt, że w tym dniu towarzyszą im szczególne osoby takie jak Komendant Stołeczny Policji, którego obecność jest dowodem uznania i poparcia naszych działań a awanse, nagrody i wyróżnienia otrzymane z jego rąk szczególnie wzmacniają tę radość. Podinspektor Marek Ujazda nawiązał też do obchodzonego w bieżącym roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz szczególnej roli policjantów walczących za niepodległą Polskę.

Na koniec Pan Komendant życzył policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym przede wszystkim, by służba, którą pełnią nie była nigdy ciężarem, a jej wypełnianie przyniosło radość i poczucie satysfakcji. Niech w pełnieniu tej niełatwej służby towarzyszy Wam wsparcie waszych rodzin – podkreślił podinspektor Ujazda. Komendant życzył też, by społeczeństwo z szacunkiem odnosiło się do pracy, którą na co dzień wykonują Policjanci.

Awanse na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 100 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych wołomińskiej Komendy z czego w korpusie oficerów awansowało 7 policjantów, w korpusie aspirantów 50 policjantów, w korpusie podoficerów 43 policjantów. Odznaczeniami państwowymi wyróżniono 1 funkcjonariusza – srebrnym medalem za długoletnia służbę.

Uroczystości święta policji w wołomińskiej komendzie, fot: KPP Wołomin

Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Komendy Stołecznej Policji mł. insp. Mirosław Bednarski oraz V-ce Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów podinsp. Marek Osiejewski wręczyli policjantom i obecnym na uroczystości Święta Policji wołomińskiej Komendy medale i oznaczenia XXV-lecia Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Odznaczenia otrzymali m. in. komisarz Edyta Szczerba – Naczelnik Wydziału Ogólnego KPP Wołomin, Komendant PSP w Wołominie młodszy brygadier Andrzej Wysocki oraz pułkownik Zbigniew Lewandowski z WITU w Zielonce.

Kierownictwo, policjanci i pracownicy wołomińskiej Komendy usłyszeli też z ust V-ce Starosty Wołomińskiego Pana Adama Łossan wiele ciepłych słów, podziękowań i życzeń, nie zabrakło też okolicznościowych dyplomów i upominków.

Życzenia i podziękowanie dla funkcjonariuszy i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Wołominie przekazał osobiście obecny na uroczystości gość honorowy Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dobrodziej, który podziękował za dotychczasową służbę i pracę, za wysiłek w realizowaniu codziennych zadań, pochwalił też funkcjonariuszy za wkład jaki wnieśli szczególnie policjanci z jednostki z Wołomina w walce z przestępczością narkotykową. Wszystkim funkcjonariuszom życzył dalszych sukcesów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym i wytrwałości w realizacji życiowych planów.

Na koniec uroczystości Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dobrodziej uhonorowanym został pamiątkowym „TABLO” przez zarząd koła NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, które wręczył przewodniczący koła podkom. Rafał Łaszanowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Wołominie podinspektor dr Marek Ujazda.

Po licznych gratulacjach i podziękowaniach obchody Święta Policji wołomińskiej Komendy zakończyły się skromnym poczęstunkiem.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie