Utrudnienia w ruchu na 15 sierpnia – Ossów i Radzymin

Utrudnienia w ruchu, fot. Pixabay

W związku z jutrzejszymi obchodami „Cudu nad Wisłą”, na terenie dwóch miast będą występowały czasowe utrudnienia w ruchu. Bardzo dobra wiadomość dla osób wybierających się do Ossowa – firma Stalko zapewni bezpłatny przejazd zabytkowym autobusem na trasie Wołomin-Ossów-Wołomin. 

Organizacja ruchu w Ossowie na 15 sierpnia

Ossów – dla kierowców jadących od trasy 634 – ul. Hallera, ul. Matarewicza do godziny 9.45 ruch dwustronny, bezpośrednio do Majdanu. Od godziny 9.45 wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, skręt w ul. Grabiczną.

Podobnie, dla jadących od strony Majdanu do godz. 9.45 ruch dwustronny do drogi 634. Po tej godzinie ruch dwustronny, ale tylko do drogi prowadzącej do kaplicy w Ossowie. Kierujący pojazdem będą dokonywali tzw. „nawrotki” na wysokości wjazdu na parking przy ul. Matarewicza – zostanie zorganizowane mini rondo.

Na odcinku od skrzyżowania ul. Materewicza z ul. Grabiczną oraz z przeciwnej strony, czyli skrzyżowania Materewicza z drogą do kaplicy, będzie obowiązywała strefa ograniczonego ruchu oraz część całkowitego wyłączenia z ruchu kołowego.

W dniu 15 sierpnia, firma Stalko z Zielonki, zapewni dla uczestników obchodów 97. rocznicy „Cudu nad Wisłą” w Ossowie bezpłatny przejazd zabytkowym autobusem. Począwszy od godz. 9.30 z przystanku przy Pl. 3 Maja w Wołominie w kierunku Ossowa ruszy pierwszy autobus. Na poboczu obok ogrodzenia parkingu przy ul. Matarewicza będzie tymczasowy przystanek autobusu historycznego. „Stalko”.

Rozkład jazdy linii 1920

Radzymin – w związku z XXVI Biegiem 1920 (Półmaraton Cud nad Wisłą), należy się spodziewać utrudnień w ruchu kołowym od godziny 8.00 do 13.00 na trasie: Radzymin – pl. T. Kościuszki, ul. Wołomińska, Ciemne, Czarna, Helenów, Rżyska, Stary Kraszew, Nowy Kraszew, (nawrót), Stary Kraszew, Wiktorów, Radzymin, ul. Korczaka, ul. Konstytucji 3 Maja, pl. T. Kościuszki.

źródło: Starostwo Powiatowe w Wołominie, Urząd Gminy Radzymin