V Marecka Noc Muzeów

V Marecka Noc Muzeów

Jak co roku zapraszamy na Marecką Noc Muzeów. To już piąta edycja. Miasto i jednostki miejskie przygotowały wiele atrakcji – każdy znajdzie coś dla siebie.

Program na 18 maja:

Od 15:00 do 19:00 zapraszamy w gościnne progi CAF3 ul. Fabryczna 3 – o godz.15:00 wystartuje komedia familijna, której fabuła przeniesie nas do nowojorskiego muzeum, którym zawładnął zły faraon. Strażnik Larry musi zdobyć sojuszników i pokonać samozwańczego władcę.

O godz. 17:00 zapraszamy na film animowany dla najmłodszych. Bajka o przygodach Ralpha, który w grze komputerowej gra czarny charakter. Pewnego dnia postanawia się zmienić….

Zapraszamy też na popcorn i gorące napoje.

Warsztaty i nie tylko to propozycja Biblioteki Publicznej przy ul. Lisa Kuli 3a w godzinach 18:00 – 21:00. Oto niektóre propozycje:

Warsztaty dla dzieci i młodzieży pt. „Społeczny savoir Vivre” z Michałem Zawadką – pisarzem, mówcą, lektorem i konferansjerem. Wspólnie z uczestnikami odkryjemy m.in. dlaczego nasze działania są jak domino? Przekonamy się, czy można przewidywać przyszłość i co to jest rozsądek? Odkryjemy, co może rozsadzić brak umiaru oraz spróbujemy, czy tolerancja smakuje jak krewetki? Warsztaty zaplanowane są w godz. 18:00-19:30.

„Schronisko Książek” – a w nim możliwość zaadoptowania jednej z nich. Specjalnie na tą okazję przygotowaliśmy dla wszystkich odwiedzających szereg ciekawych i interesujących tytułów – mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na dzieci będzie czekać dobra zabawa z włoskim akcentem na zakończenie, dorosłym czas umili pyszna i aromatyczna kawa oraz herbata.

Nie może zabraknąć atrakcji w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego przy ul. Fabrycznej 2, gdzie od 18:00 do 24:00 odbędzie się Noc Polskich Oskarów

Zobaczymy instalacje: „Ida”, „Lista Schindlera”, „Na ścieżkach dźwięku” oraz wystawę edukacyjną „Polskie Oscary”. W programie także projekcje filmowe m.in. „Nieustraszeni pogromcy wampirów” (reż. Roman Polański), „Tango” (reż. Zbigniew Rybczyński), „Piotruś i wilk” (reż. Suzie Templeton), „Katedra” (reż. Tomasz Bagiński).

Dodatkowo – Wodo-CIĄG do Oscarów czyli wernisaż wystawy Wodny Świat (18:00), warsztaty animacji (19:15) i wręczenie Mareckich Nagród Filmowych (21:00).

Na Noc Muzeów zaprasza także Wodociąg Marecki – na 18:00 do MOK-u na wernisaż wystawy „Wodny Świat”, zaś w godzinach od 20:00 do 21:00 na zwiedzanie stacji uzdatniania wody przy ul. Żeromskiego 30. Obowiązują zapisy.

V Marecka Noc Muzeów