Vademecum nowego mieszkańca

Co roku do Marek sprowadza się (oficjalnie) około tysiąca nowych mieszkańców. Są to osoby, które trafiają z różnych części kraju. Często o mieście wiedzą niewiele albo.. nic. Urząd Miasta Marki postanowił im pomóc w aklimatyzacji.

Po wydaniu w ubiegłym roku „Przewodnika dla seniorów” Urząd Miasta Marki przygotował vademecum nowego mieszkańca. To blisko 100-stronicowa publikacja, traktująca o najważniejszych aspektach życia w Markach. Nowi mieszkańcy przeczytają w nim m.in. o edukacji dzieci, komunikacji miejskiej, opiece medycznej czy możliwościach spędzania wolnego czasu. W przewodniku podane są informacje o najważniejszych instytucjach działających na terenie miasta – przedszkolach, szkołach, urzędzie miasta, Ośrodku Pomocy Społecznej. Mareckim Ośrodku Kultury, CAF3, MCER czy Wodociągu Mareckim. Podpowiada również, które formalności załatwimy w powiecie. Na koniec dodano garść informacji o historii i najważniejszych mareckich zabytkach.

– Chcemy, by była to użyteczna, narzędziowa publikacja, przyjazna w odbiorze dla czytelnika. Dlatego m.in. jest bogato ilustrowana zdjęciami najważniejszych miejsc w Markach – mówi Tadeusz Markiewicz, pomysłodawca i autor publikacji.

Publikacja jest bezpłatna. Wersję książkową (do wyczerpania zapasu) otrzymują te osoby, które meldują się w Markach (Wydział Spraw Obywatelskich). Wersja elektroniczna (PDF) jest dostępna w LINKU