VI Wołomiński Odjazdowy Bibliotekarz – relacja

VI Wołomiński Odjazdowy Bibliotekarz - relacja

Słońce, malownicze chmury na błękitnym niebie, dziesiątki rowerów i jeszcze większa liczba uśmiechów, to znak, że miłośnicy książek i dwóch kółek pojawili się na starcie VI Wołomińskiego Odjazdowego Bibliotekarza.

Po powitaniu Odjazdowiczów przez Panią Burmistrz Elżbietę Radwan, zaopatrzeni w książki z bookcrossingowego regału, pomarańczowy peleton wyruszył w trasę. Tym razem opuścił granicę gminy Wołomin i wyruszył do sąsiedniej gminy Klembów, gdzie znajdował się punkt postojowy – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczak w Dobczynie.

Po chwili odpoczynku czekała nas już tylko prosta droga do mety tegorocznego rajdu – Zagroda Per-Zoo, gdzie na ponad 200 gości, czekał Pan Roman ze swoją załogą. Zagroda Per-Zoo, to urokliwe miejsce, w którym przyroda jest na wyciągniecie ręki, a nawet można poczuć ją na własnej skórze.

Podczas warsztatów Odjazdowe dzieciaki poznały zwierzęta z różnych zakątków świata, eksplorowały pobliskie lasy i karmiły uroczych, zwierzęcych mieszkańców Zagrody. Zagroda Per-Zoo to także idealne miejsce na klasyczny relaks, z czego wszyscy bardzo chętnie korzystali, np. czytając książki i biwakując przy pajdzie chleba ze smalcem i pieczoną kiełbasą.