VIII Konwent Kobiet „Szminka 2023”

VIII Konwent Kobiet "Szminka 2023"

Marecki Klub Kobiet z Pasją zaprasza na kolejną edycję imprezy dedykowanej wszystkim Paniom z naszego miasta

„Siła jest Kobietą!” to hasło pod jakim w tym roku odbędzie się ósma edycja Konwentu Kobiet SZMINKA, organizowanego przez wolontariuszy Fundacji „Marecki Klub Kobiet z Pasją”. Ponownie, po okresie pandemicznych obostrzeń, spotkamy się w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym przy ulicy Wspólnej 40-42. Zapraszamy serdecznie wszystkie Panie w niedzielę 5 marca 2023 r. do MCER w godzinach 15.00 – 20.00.

Podczas SZMINKI odbędą się krótkie prelekcje i dyskusje panelowe z zaproszonymi gośćmi, m.in. Magdaleną Jakubiec-Cichańską, wielką miłośniczką kolorowego życia prowadzącą profil „Perły w wielkim mieście” oraz Karin Lesiak, trenerką, instruktorką i propagatorką JOGI ŚMIECHU. Tradycyjnie SZMINKA to także kawiarenka, konkursy z nagrodami, stoiska pokazowe gości oraz uroczysta GALA KONKURSU KOBIETA z MARKĄ 2023.

5 marca 2023 r. to będzie dzień, w którym Kobiety będą mogły się poznać, porozmawiać, dowiedzieć się więcej o tym, co się dzieje w Markach, podyskutować na ważne tematy. SZMINKA to także miejsce, gdzie Kobiety mają szansę się zatrzymać, posłuchać muzyki, dać sobie chwilę wytchnienia. Nie zabraknie tak lubianych przez Uczestniczki Konwentu pakietów powitalnych oraz tradycyjnej zbiórki funduszy na cel charytatywny. Organizatorki zachęcają także Uczestniczki do przyniesienia ciast, które wzbogacą kawiarenkę. Ciasta wezmą udział w konkursie wypieków z cennymi nagrodami.

Całość zwieńczy występ duetu Julia Pucis & Anna Mączka, którym akompaniował będzie Krzysztof Ratajski. Wspólne zamiłowanie Julii i Ani do muzyki i sztuki performatywnej zainspirowało je do wyjątkowej kreacji scenicznej, która łączy w sobie elementy jazzu, musicalu i burleski. Repertuar, w którym się poruszają obejmuje szeroki wachlarz standardów jazzowych, musicalowych, piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej w wyjątkowych aranżacjach i autorskich interpretacjach. Ich celem jest dzielenie się zachwytem i energią, które płyną ze wspólnego wykonywania muzyki. Julia i Ania chcą napędzać siebie i swoich odbiorców do odkrywania siebie w muzyce, do poszukiwania prawdy i autentyczności w sztuce. Niewątpliwie będzie to niezwykle klimatyczne i kobiece zakończenie wieczoru.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Ilość miejsc na sali oraz toreb powitalnych są ograniczone, dlatego warto być obecną od początku wydarzenia.

– W imieniu organizatorek zapraszam każdą Panią do wspólnej filiżanki kawy i rozmowy. To doskonałe miejsce, by poznać się bliżej. Wierzę, że ze SZMINKI Kobiety wyjdą z nadzieją w duszy, pasją w sercu i uśmiechem na ustach. Do zobaczenia!”– zachęca Beata Sawoń, prezeska Fundacji „Marecki Klub Kobiet z Pasją”.