W najbliższy weekend rusza 4 edycja festiwalu teatralnego Blackout

4. Ogólnopolski Festiwal Teatralny w Wołominie

Już w najbliższy piątek 13 kwietnia w Wołominie wystartuje 4. Ogólnopolski Festiwal BLACKOUT, podczas którego będziemy mieli okazję zobaczyć jedenaście spektakli.

4. Ogólnopolski Festiwal BLACKOUT został stworzony z myślą o integracji amatorskich zespołów teatralnych z całego kraju. Drugim ważnym celem festiwalu jest docenienie scenariusza autorskiego, który tworzy nową jakość, pokazując idee, myśli i język sceniczny danego teatru.

W tym roku odbędzie się 4. edycja wydarzenia, która rozpocznie się już w piątek 13 kwietnia od pochodu ulicami miasta w towarzystwie Teatru Ognia. Kolorowy korowód ruszy z pasażu Osiedla Niepodległości a zakończy się na Placu 3 Maja w Wołominie, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie Festiwalu oraz występ Teatru Pijana Sypialnia. W ciągu dwóch kolejnych dni w Miejskim Domu Kultury w Wołominie przedstawione zostaną spektakle konkursowe – w tym roku 11 spektakli. Teatralny weekend w Wołominie zakończy się od wyłonienia laureatów festiwalowych oraz recitalem Doroty Osińskiej – piosenkarki i aktorki.

W jury konkursowym zasiądą: Magdalena Zaorska, Radosław Lubiak oraz gwiazda Festiwalu Dorota Osińska.

źródło: Miejski Dom Kultury w Wołominie