W Radzyminie otwarto nowy magazyn Coca-Coli

W Radzyminie otwarto najnowszy magazyn Coca-Coli, fot: WWL24

Firma Coca-Cola HBC Polska otworzyła dziś (5.12) w zakładzie produkcyjnym w Radzyminie swój najnowszy magazyn. Inwestycja o powierzchni 3800 m2 warta jest blisko 24 miliony złotych.

Symboliczną wstęgę przy otwarciu nowego obiektu przecięli: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Tadeusz Kościński, Burmistrz Miasta i Gminy Radzymin Krzysztof Chaciński oraz Prezes Zarządu Coca-Cola HBC Polska Nikos Kalaitzidakis.

Nowy magazyn ma pojemność do 7500 palet, które będą automatycznie transportowane zarówno z działu produkcji, jak również z w pełni zautomatyzowanego magazynu „A”, otwartego przez Coca-Cola HBC Polska 3,5 roku temu. Załadunek na regały nowego magazynu będzie odbywał się manualnie.

Budowa nowego magazynu została zrealizowana w ramach projektu, który zakładał między innymi wprowadzenie nowego asortymentu do produkcji w Radzyminie oraz Krakowie, jak również przejęcie produkcji na rynek krajów bałtyckich.

Działający od 1992 r. radzymiński zakład Coca-Cola HBC Polska odpowiada za produkcję ponad połowy wyrobów z portfela Coca-Cola na polskim rynku, ale też wytwarza szeroki asortyment na eksport, np. do krajów bałtyckich. Jest on również 3 największą fabryką
z 56 zakładów Grupy Coca-Cola Hellenic. Zatrudnia 259 osób, zajmuje obszar prawie
14 hektarów i posiada 7 linii produkcyjnych, z których średnio schodzi dziennie 1,5 mln litrów napojów. Dwie z tych linii to tak zwane linie aseptyczne, gdzie wytwarzane są soki i herbaty mrożone. W zakładzie produkowane są takie napoje, jak Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Kinley Tonic,  Cappy, Burn i Powerade.

Otwarcie nowego magazynu to także kolejny krok w realizowanym od 25 lat procesie inwestycyjnym systemu Coca-Cola w Polsce, który tworzą Coca-Cola HBC Polska oraz Coca-Cola Poland Services.

Bardzo nas cieszy, że możemy otworzyć w Polsce kolejną inwestycję. Szczególnie ważne jest, że ten nowy magazyn otwieramy tu, w Radzyminie, gdzie ponad 25 lat temu powstała jedna z pierwszych naszych fabryk w Polsce. System Coca-Cola, którego jako Coca-Cola HBC Polska jesteśmy częścią, od ćwierć wieku wnosi wkład w polską gospodarkę. Tylko od 2012 roku zainwestowaliśmy w kraju 435 mln zł.  – powiedział Nikos Kalaitzidakis, Prezes Zarządu Coca-Cola HBC Polska.

Firmy z systemu Coca-Cola są liderem na polskim rynku napojów bezalkoholowych
i zatrudniają prawie 2200 pracowników, choć pośrednio system Coca-Cola wspiera
15 230 miejsc pracy. Wkład systemu Coca-Cola w polską gospodarkę to 2,6 mld zł (0,14% PKB), a wpłaty do budżetu to ok. 1,2 mld zł podatków, w tym 654 mln zł VAT.
94% produktów Coca-Cola na polskim rynku zostało wyprodukowanych w Polsce.

27% z portfolio produktów Coca-Cola w Polsce to napoje o obniżonej lub zerowej zawartości cukru. Ponad jedna czwarta produktów jest też oferowana w mniejszych opakowaniach, co pozwala efektywniej kontrolować konsumentom liczbę przyjmowanych kalorii. Działania te wynikają z  europejskich zobowiązań Coca-Cola do obniżenia zawartości cukru w swoich produktach o 10% do 2020 r.