W Radzyminie uruchomiono Punkt Obsługi Pasażerów ZTM Warszawa, fot: radzymin.pl

Od poniedziałku 23 listopada w Radzyminie działa Punkt Obsługi Pasażerów ZTM Warszawa. Będzie otwarty dwa dni w tygodniu. Można w nim zakodować bilety okresowe Warszawskiego Transportu Publicznego m.in. na Radzymińskiej Karcie Mieszkańca.

Punkt jest zlokalizowany w Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin, w budynku A przy ul. T. Kościuszki 2 (parter pok. nr 10). Będzie czynny dwa dni w tygodniu w godzinach pracy urzędu: w poniedziałki od 10.00 do 19:00 oraz w środy od 08:00 do 16:00. Dzięki temu mieszkańcy gminy Radzymin będą mogli wykupić bilety okresowe ZTM na miejscu, nie jeżdżąc do Punktów Obsługi Pasażera do Warszawy.

W punkcie można zakodować wszystkie typy biletów okresowych ZTM Warszawa, ale nie prowadzi on sprzedaży biletów jednorazowych i krótkookresowych. Płatność w punkcie jest możliwa wyłącznie kartą płatniczą.

Reklama

Dzięki zawartemu w 2018 r. porozumieniu z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie, w którym określono maksymalne dopłaty gminne do biletów okresowych, mieszkańcy gminy Radzymin, którzy mają Radzymińską Kartę Mieszkańca, mogą na niej kodować bilety z największymi możliwymi zniżkami. Niższe, w porównaniu do Warszawskiej Karty Miejskiej, ceny obowiązują przy zakupie biletów imiennych 30-dniowych i 90-dniowych, ważnych w strefie 1 i 2 oraz w strefie 2. Dzięki temu posiadacze Radzymińskiej Karty Mieszkańca taniej dojadą do Radzymina autobusami linii 738 i 705 oraz szybką koleją miejską linii S3. Z kartą  całkiem za darmo można podróżować liniami dojazdowymi ZTM Warszawa L31, L40 i L45 oraz gminnymi busami linii R.

Więcej informacji o komunikacji publicznej w gminie Radzymin znajduje się na stronie www z rozkładami jazdy oraz na portalu Radzymińskiej Karty Mieszkańca.

Komentarze