W wołomińskiej bibliotece gościła Stanisława Celińska

W wołomińskiej bibliotece gościła Stanisława Celińska, fot: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie

W ramach XIX Tygodnia Bibliotek “Biblioteka – świat w jednym miejscu”, Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie zaprosiła mieszkańców na spotkanie autorskie ze Stanisławą Celińską, aktorką teatralną i filmową, autorką recitali, artystką estradową. Rozmowę poprowadziła Karolina Prewęcka, autorka książki „Stanisława Celińska. Niejedno przeszłam”.

Najważniejsze w życiu, to być komuś potrzebnym, te słowa Stanisławy Celińskiej poruszyły zebranych na sali gości. Podobnie jak wyznania o problemach z alkoholem i walce z nałogiem. Podczas spotkania padło wiele pytań na temat dorobku artystycznego Pani Stanisławy, który jest imponujący. Wystarczy wspomnieć o rolach w takich filmach jak „Noce i dnie”, czy „Panny z wilka”, których tytuły padły podczas wieczoru, a które można zaliczyć do klasyki filmowej. Artystyczne wyzwania i marzenia? Wziąć na teatralny warsztat twórczość Jerzego Szaniawskiego Rainera Marii Rilkego. Równie ciekawym elementem twórczości jest muzyka, która daje ludziom siłę i pocieszenie. Już wkrótce ukaże się nowa płyta „Przytul”, która ma odniesienie do życia naszego gościa, powstała z chęci pocieszenia i przytulenia wszystkich w tym dziwnym czasie.

Role filmowe, teatralne, praca z tuzami ze świata sztuki, to wszystko składa się na podziw i uznanie dla Pani Stanisławy, jako artystki. Ciepło, empatia, dobro, to wszystko z kolei, składa się na to, jakim człowiek jest Stanisława Celińska.

W wołomińskiej bibliotece gościła Stanisława Celińska, fot: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie