Wakacyjne remonty w placówkach oświatowych w Zielonce

Wakacyjne remonty w placówkach oświatowych w Zielonce, fot: zielonka.pl

Miesiące wakacyjne to czas remontów w placówkach oświatowych. W tym roku prace prowadzone są w trzech zielonkowskich szkołach podstawowych i jednym z miejskich przedszkoli.

W Szkole Podstawowej nr 1 wykonywany jest generalny remont sali gimnastycznej. W ramach prac wymieniony zostanie m.in sufit i parkiet. Projekt przewiduje też położenie nowych tynków wewnętrznych i drabinek gimnastycznych. Zainstalowane zostanie nowe oświetlenie i elektryczna tablica wyników. Koszt prac to 414 tys. zł. W SP1 prowadzone są również prace związane z kolejnym etapem wymiany instalacji elektrycznej.

W Szkole Podstawowej nr 2 realizowany jest projekt wymiany stolarki drzwiowej wewnątrz budynku. Koszt tych prac to 40 tys. zł. To także kolejny etap wymiany drzwi, zapoczątkowany w roku ubiegłym.

Wakacyjne remonty w placówkach oświatowych w Zielonce, fot: zielonka.pl

W Szkole Podstawowej nr 4 trwają prace remontowe związane z adaptacją pomieszczeń. Sale, które do tej pory mieściły pracownię ceramiki, zostaną przekształcone w salę zajęciową, dostosowaną dla dzieci uczących się w zerówkach. Pracownia ceramiki OKiS zostanie przeniesiona do innych pomieszczeń. Prace zostaną zrealizowane przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Ich koszt to 75 tys. zł.

Jeszcze w wakacje planowany jest także remont sali rytmiki w Miejskim Przedszkolu nr 5.