Wakacyjne weekendy w Markach

Wakacyjne weekendy w Markach, fot. marki.pl

Święto holi, warsztaty plastyczne, spotkania ze zwierzętami, bańki mydlane, dmuchańce – lato w mieście nie musi być nudne.

W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się przenieść wakacyjne zajęcia do Parku Wolontariuszy (Sportowa róg Zajączka). I to był strzał w dziesiątkę, bo cieszyły się wzięciem, przede wszystkim u najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Idziemy za ciosem: 7 z 8 wydarzeń tegorocznych edycji odbędzie się w tej lokalizacji.

– Przygotowaliśmy bogaty i ciekawy program. Wśród wydarzeń mamy m.in. cieszące się ogromną popularnością święto holi, czyli wystrzeliwanych kolorowych proszków, które zaplanowaliśmy na 15 lipca. Będą też m.in. zajęcia z dogoterapii w terenie i warsztaty przyrodnicze z udziałem zwierząt domowych. Stworzymy też największe w Markach bańki mydlane – opowiada Katarzyna Pisarska, naczelnik Wydziału Promocji, Zdrowia i Sportu.

Nie może zabraknąć wciągających dzieci i dorosłych warsztatów plastycznych, podczas których powstaną saszetki na telefon, kwiatowe wyrzutnie czy biżuteria z recyklingu.

– Będziemy też edukować przez zabawę. Tor przeszkód, który trzeba będzie pokonać w alkogoglach, pokaże, jakie niebezpieczeństwa wynikają ze spożywania alkoholu – dodaje Katarzyna Pisarska.

Nasze zajęcia będą odbywać się w soboty i niedziele od godz. 14.00 do 18.00.

– Podczas wakacyjnych wydarzeń na maluchy będzie czekał kącik z zabawkami i kocykiem. Na trochę starszych mieszkańców sprzęt sportowy – piłki, rakietki, hula hop, lina do przeciągania. Dla wszystkich spragnionych: kawa, herbata i lemoniada. Dodatkową atrakcję stanowić będzie dmuchaniec – dodaje Emilia Wrzosek z Wydziału Promocji, Zdrowia i Sportu.

Ostatnie weekendowe zajęcia (26-27 sierpnia) odbędą się w Parku Briggsów. W tej lokalizacji pożegnamy bowiem wakacyjne lato w Markach.