Walcząca Marcovia uległa rezerwom Wisły Płock

Walcząca Marcovia uległa rezerwom Wisły Płock, fot. Sportowe WWL

Porażką 2:3 (0:3) zakończyło się niedzielne spotkanie Marcovii z rezerwami Wisły Płock. Duży wpływ na przebieg meczu miały szybko stracone dwie bramki przez marecki zespół. Goście z Płocka strzelanie rozpoczęli bowiem w 2 minucie. Podopiecznym Bartłomieja Walewskiego ciężko było wrócić do gry po dwóch niespodziewanych „gongach”. Na domiar złego „nafciarze” zdobyli w pierwszej odsłonie jeszcze jedną bramkę.

Samo spotkanie miało fantastyczną otoczkę. Ostatni raz tyłu kibiców przy Wspólnej 12 mogło być za czasów gdy Marcovia występowała na poziomie dawnej 3 ligi. Można zatem śmiało stwierdzić, że takiej frekwencji nie było od prawie 30 lat. Kapitalne oprawy, głośny i nieustający doping, do którego przyłączali się również postronni kibice – to wszystko sprawiło, że można było poczuć atmosferę piłkarskiego święta. Rywalizacja z rezerwami Wisły Płock była bowiem oficjalnym meczem z okazji 100-lecia mareckiego klubu. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie chociażby punktu podniesionego z boiska przez zawodników. Zabrakło tak niewiele by wszystko zostało w 100% zrealizowane.

Reklama

Wróćmy zatem do meczu a konkretniej do jego drugiej odsłony. Zanim podopieczni Bartłomieja Walewskiego wyszli z szatni po piętnastu minutach przerwy na trybunach można było usłyszeć rozmowy, w których nawiązywano do wyjazdowego remisu w Troszynie. Wówczas bowiem Marcovia także przegrywała w pewnym momencie 0:3, ale po kapitalnej grze do końca zdołała doprowadzić do wyrównania. Nic więc dziwnego, że kibice cały czas wierzyli w to, że w niedzielny wieczór będzie podobnie.

Walcząca Marcovia uległa rezerwom Wisły Płock, fot. Sportowe WWL

W 51 minucie sygnał do odrabiania strat dał kapitan Marcovii Jakub Kabala, który po wrzuceniu piłki w pole karne Wisły umieścił ją w siatce podrywając tym samym kibiców do jeszcze większego wysiłku. Trybuny szalały i dosłownie niosły zawodników do kolejnych ataków. W 55 minucie było już 2:3 po celnej główce Artura Rawy. Nie było wówczas na stadionie przy Wspólnej 12 osoby, która nie miałaby przed oczami pojedynku we wspomnianym Troszynie. Widać było także po zawodnikach „Dumy Marek”, że czuli iż losy tego pojedynku cały czas można odwrócić. Niestety mimo walki i kilku dogodnych okazji nie udało się tym razem doprowadzić do wyrównania.

Na pewno szkoda porażki gdyż remis stawiałby drużynę na dobrej pozycji przed kolejnym wyjazdowym meczem w Ostrołęce. Wprawdzie niezmiennie w kwestii utrzymania wszystko nadal zależy od zespołu, ale nie będzie można pozwolić sobie na porażkę z Narwią. Na pewno będzie to niezwykle ważne spotkanie dla obydwu drużyn. Zespół z Ostrołęki również walczy bowiem o ligowy byt. Dla niego porażka może przekreślić szansę na utrzymanie. Z tego powodu możemy spodziewać się bardzo ciężkiej przeprawy.

Liczymy zatem na ogromne wsparcie dla podopiecznych Bartłomieja Walewskiego w tym niezwykle ważnym spotkaniu. Drodzy Kibice bądźcie jak w całym sezonie naszym 12 zawodnikiem! Mecz z Narwią rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 17:00.

Marcovia Marki – Wisła II Płock 2:3 (0:3)
Bramki: Jakub Kabala 51′ Artur Rawa 55′
Skład Marcovii: Adam Radzikowski – Kacper Bystros, Jakub Kabala (C), Michał Boczoń, Paweł Żmuda – Hubert Władyka, Mateusz Argasiński, Patryk Kultys, Jan Szulkowski, Kamil Żmuda – Artur Rawa
Zagrali również: Bartosz Osoliński, Hubert Grober, Kacper Nastałek, Michał Ochman, Igor Ruciński
Trenerzy: Bartłomiej Walewski, Kacper Malczewski, Marek Plichta (trener bramkarzy)