Wernisaż fotografii i koncert fortepianowy w Pałacu w Chrzęsnem

Wernisaż fotografii i koncert fortepianowy w Pałacu w Chrzęsnem

Starosta Wołomiński Adam Lubiak zaprasza w najbliższą niedzielę 23 lutego do Pałacu w Chrzęsnem na wystawę fotografii oraz koncert fortepianowy.

Podczas wernisażu swoje fotografie zaprezentuje Krzysztof Heyke, profesor zwyczajny dr habilitowany sztuk filmowych, fotograf, operator, podróżnik i wydawca. Urodzony w 1962 r. w Warszawie. Ukończył Instytutu Fotografii Artystycznej w Pradze oraz Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Na zaproszenie Wojciecha J.Hasa, ówczesnego rektora uczelni, od roku 1992 prowadzi zajęcia z fotografii na Wydziale Operatorskim i Wydziale Reżyserii macierzystej PWSFTviT.

Swoje prace prezentował na ponad 170 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Współpracował z magazynem „National Geographic”, jest także współautorem serii wydawniczych magazynu „National Geographic”– Między piekłem a niebem, Świat na talerzu, Na końcu świata. Uczestnik i dokumentalista wypraw wysokogórskich m.in. w Himalaje, na Alaskę, Syberię, Kaukaz, Kilimandżaro, Aconcagua… Od kilkunastu lat podróżuje po dawnych Kresach Rzeczypospolitej Polskiej oraz Syberii, rejestrując aparatem życie i ślady aktywności Polaków, a także ich potomków. Jego fotografie znajdują się w zbiorach muzeów i kolekcjach prywatnych.

Wernisaż fotografii i koncert fortepianowy w Pałacu w Chrzęsnem

Po wernisażu odbędzie się koncert fortepianowy prof. Marii Gabryś-Heyke, pt. „Chopinowskie powidoki”. Koncert prof. Marii Gabryś-Heyke nawiązywał będzie do 210 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

Program koncertu:
– Maria Szymanowska: Polonez f-moll, Walc Es-dur, Nokturn B-dur
– Fryderyk Chopin: Polonez cis-moll op. 26 nr 1, Fantasie-Impromptu cis-moll op. 66, Nokturn Es-dur op. 9 nr 2, 5 Mazurków
– Adolphe Gutmann: Nokturn As-dur op. 8 nr 1
– Fryderyk Chopin : Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Wstęp wolny.