Węziej na ul. Łodygowej przy ul. Radzymińskiej

Węziej na ul. Łodygowej przy ul. Radzymińskiej

We wtorek, 20 marca ok. godz. 23.30 wykonawca przebudowy ul. Łodygowej planuje wprowadzić pierwsze większe zmiany w organizacji ruchu. Zwężony będzie wlot ul. Łodygowej na ul. Radzymińską.

Wyłączona z ruchu zostanie północna część jezdni ul. Łodygowej na fragmencie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Radzymińską a ul. Pszczyńską. Połączenie z ul. Łodygową straci ul. Pszczyńska. Wyspa rozdzielająca jezdnię ul. Łodygowej zostanie rozebrana, a ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się po południowej stronie.

W kierunku Ząbek będzie jeden pas – do jazdy na wprost z ul. Młodzieńczej również będzie przeznaczony jeden pas. Natomiast dla dojeżdżających ul. Łodygową do skrzyżowania z ul. Radzymińską będą dwa pasy ruchu – jeden będzie służył wyłącznie do skrętu w lewo w kierunku Pragi, a z drugiego będzie można pojechać prosto w ul. Młodzieńską lub skręcić w prawo w kierunku Marek. Utrudnienia związane są z budowa kanalizacji w ramach przebudowy ulicy. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca kwietnia.

Prace realizowane na ul. Łodygowej to nie tylko przebudowa ulicy, ale także budowa kanalizacji. Inwestycje Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych oraz MPWiK zostały skoordynowane i będą wykonywane przez jednego wykonawcę. Po przebudowie ulica na odcinku od skrzyżowania z ul. Radzymińską do granicy z Ząbkami będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Powstaną także nowe chodniki, drogi dla rowerów, wybudowane zostanie odwodnienie i przebudowana sieć energetyczna, pojawi się nowa zieleń. Inwestycje mają być gotowe wraz z końcem 2018 r.

źródło: um.warszawa.pl