Wichura zerwała dach – pomoc dla mieszkańców Marek

Wichura zerwała dach - pomoc dla mieszkańców Marek

Podczas czwartkowej burzy został uszkodzony dom małżeństwa z Marek. Ze względu na znaczne uszkodzenia została zorganizowana zbiórka pieniędzy na remont domu.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór podczas szalejącej w województwie mazowieckim burzy. Wiatr zerwał dach. Oprócz desek i papy uszkodzeniu uległy też ściany. Całkowicie zostały uszkodzone kominy.

Aktualnie trzeba rozebrać to co zostało aż do stropu. Zrobić wieniec i dalej nowy dach. Potrzeba wszystkiego: piachu, cementu, krokwi, desek, gwoździ, papy – wszystkiego żeby zbudować nowy dach.

Całe szczęście ze nikt nie ucierpiał i wszyscy są cali ale liczy się każda chwila by deszcz nie zalał poddasza i nie zniszczył reszty zachowanego domu. Niestety dom nie był ubezpieczony a małżeństwo nie posiada nakładów finansowych aby dach samodzielnie odbudować, dlatego zwracamy się (w imieniu rodziny) z prośba o pomoc.

Wichura zerwała dach – pomoc dla mieszkańców Marek

W tym momencie każda kwota jest przydatna by zacząć już jakiekolwiek prace. Urząd Miasta Marki również zadeklarował pomoc – w piątek podstawił kontenery do których zebrane zostały resztki uszkodzonego dachu. Poniżej zamieszczamy link do internetowej zbiórki pieniędzy. Osoby chcące pomóc rodzinie przekazując materiały budowlane prosimy o kontakt z redakcją: kontakt@wwl24.info.

INTERNETOWA ZBIÓRKA