Widniej i bezpieczniej w Zielonce

Widniej i bezpieczniej w Zielonce źróodło: zielonka.pl

W Zielonce trwają obecnie cztery postępowania związane z doświetleniem lub wymianą oświetlenia sodowego na ledowe.

Podpisana została umowa na wymianę opraw oświetlenia w ul. Mazurskiej, Powstańców i Waryńskiego. Termin wykonania zadania określony został do końca tego roku. Kolejne ulice: Dziennikarska, Mostowa, Literacka, Chopina, Wojska Polskiego, 11 Listopada również zyskają nowe oprawy oświetleniowe. Miasto wybrało już firmę, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę. Teraz ustalany jest termin podpisania umowy z Wykonawcą.

Dodatkowo, udało się zaoszczędzić pieniądze w ramach środków przeznaczonych na konserwację oświetlenia. Pozwoli to wymienić energooszczędne oprawy ledowe w ulicach Przemysłowa, Ogrodowa i Dąbrowskiego. Zadanie zostanie wykonane do końca tego roku. Ostatnia z inwestycji w zakresie ulicznego oświetlenia na terenie Zielonki dotyczy przejść dla pieszych. Obecnie trwa ocena ofert wykonania doświetleń przejść w czterech lokalizacjach:

  • ul. F. Chopina – przy skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego
  • ul. F. Chopina – przy skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza
  • ul. Ks. I. Skorupki – przy skrzyżowaniu z ul. Staszica, na wyniesionym skrzyżowaniu
  • ul. Staszica – przy skrzyżowaniu z ul. Ks. I. Skorupki, na wyniesionym skrzyżowaniu

Jaśniejszych ulic i chodników w Zielonce przybywa. Dzięki takim działaniom piesi czują się coraz bezpieczniej, gdyż są widoczniejsi podczas przechodzenia przez pasy, a kierowcom nowe oświetlenie pozwoli na bardziej komfortową jazdę.