Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie

Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie, fot: policja.pl

Uczniowie klas I Szkoły Podstawowej nr 1 w Wołominie odwiedzili funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Czekała na nich dzielnicowa – starszy sierżant Agnieszka Malmon oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną podinspektor Wioletta Zychnowska. Gościnnie zaprezentowali się również słuchacze kursu podstawowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Podczas spotkania dzieci poznały różne aspekty pracy policjantów.

Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem w codziennej służbie funkcjonariuszy Policji. Dlatego chętnie zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów do Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, aby poprzez zabawę uczyć ich najważniejszych zasad: bezpiecznego poruszania się po drodze.

Atrakcjom nie było końca. Dzielnicowa starszy sierżant Agnieszka Malmon zaprezentowała dzieciom radiowóz policyjny oraz sygnały dźwiękowe i świetlne.

Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie, fot: policja.pl

Słuchacze kursu podstawowego Centrum Szkolenia Policji w Wołominie: posterunkowy Musioł i posterunkowy Krystek pokazali uczniom elementy umundurowania policyjnego. Na prośbę dzieci zaprezentowali kajdanki, gaz policyjny oraz tonfę. Oczywiście wszystko odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Podinspektor Wioletta Zychnowska zaprosiła milusińskich do celi policyjnej, by poczuli prawdziwy dreszczyk adrenaliny.

Roześmiane buzie, niekończące się pytania ze strony dzieci oraz fascynacja zawodem policjanta towarzyszyła nam przez całe spotkanie.

Na zakończenie wszyscy uczniowie chcieli w przyszłości zostać policjantami. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia.