Włamał się do centrum ogrodniczego, okradł samochód i hotel

2095
Policja, fot: fotolia.com

Trzy zarzuty w tym włamanie do budynku kasowego centrum ogrodniczego w Kobyłce oraz kradzież pieniędzy i dysku zewnętrznego z samochodu a także torebki damskiej z pomieszczenia pracowniczego hotelu usłyszał 18-latek.

Damian K. został zatrzymany przez policjantów z Kobyłki na gorącym uczynku włamania i kradzieży. Jak ustalili funkcjonariusze to nie jedyne przewinienia młodego mężczyzny. Już wcześniej był zatrzymywany i notowany do blisko 12 przestępstw oraz rejestrowany jako osoba poszukiwana 20 razy.  Teraz za popełnione kolejne przestępstwa może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postanowieniem prokuratora rejonowego w Wołominie został też objęty policyjnym dozorem.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Kobyłce pełniąc służbę w godzinach nocnych udali się w rejon centrum ogrodniczego, gdzie jakaś osoba miała wejść na jego teren.  Gdy tylko policjanci znaleźli się na miejscu usłyszeli odgłosy dobiegające z budynku zewnętrznego kasy placówki handlowej. Podejrzewając, że mogło dojść do włamania przeskoczyli przez ogrodzenie posesji po czym w pomieszczeniu kasowym zatrzymali młodego mężczyznę. Ten był wyraźnie zaskoczony widokiem mundurowych. Już wstępne czynności jakie wykonali na miejscu policjanci wskazały, że 18-latek włamał się do budynku kasowego, po czym dokonał kradzieży kart lojalnościowych i pieniędzy. Straty właściciel centrum ogrodniczego oszacował na kwotę ponad 1500 złotych.

Damian K. trafił do policyjnej celi w wołomińskiej Komendzie. Podczas sprawdzania jego danych osobowych w policyjnym systemie okazało się, że mimo młodego wieku dopuścił się już 12 innych przestępstw przeciwko mieniu oraz 20 razy był rejestrowany jako osoba poszukiwana, tym razem również przez jednostkę Policji z Tomaszowa Lubelskiego. Analiza odnotowanych w komisariacie policji w Kobyłce zdarzeń z ostatniej doby przed zatrzymaniem 18-latka wskazywała, że dwóch innych przestępstw w tym kradzieży z wnętrza pojazdu pieniędzy w kwocie 300 złotych oraz dysku zewnętrznego i kluczy a także torebki damskiej z zawartością dokumentów i pieniędzy z pomieszczeń pracowniczych hotelu mógł dopuścić się  Damian K.

Podczas przesłuchania 18-latek przyznał się do wszystkich tych przestępstw, usłyszał łącznie 3 zarzuty w tym jedno kradzieży z włamaniem i dwie kradzieże za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postanowieniem prokuratora rejonowego w Wołominie został też objęty policyjnym dozorem.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie

Komentarze