Wojciech Sobierajski dwukrotnym mistrzem świata

Wojciech Sobierajski dwukrotnym mistrzem świata

Niesamowity sukces ząbkowskiego sportowca! W tym roku mistrzostwa świata w biegach z przeszkodami rozgrywane były na obrzeżach Londynu.

Dzięki wsparciu Pana Roberta Perkowskiego, który objął przedsięwzięcie Patronatem Burmistrza Miasta Ząbki, na zawody poleciało czterech braci Sobierajskich: Wojtek, Maniek, Bolek i Krzysiek.

Każdy z nich jest aktualnym mistrzem Polski w tej szybko rozwijającej się dyscyplinie. Pierwszego dnia odbywał się wyścig krótki: trzy kilometry utrudnione ponad dwudziestoma przeszkodami. Fantastyczny rezultat osiągnął Wojtek (28 l.), który dobiegł na metę z trzecim wynikiem i zdobył dla Polski brązowy medal!

Siedemnastoletni Bolek, mimo dużej różnicy wieku, stracił do swojego starszego brata tylko dwie minuty i zajął dziewiąte miejsce, pokonując wielu dużo bardziej doświadczonych zawodników z całego świata. Największą atrakcją dla kibiców okazał się jednak występ czternastoletniego Krzyśka.

Ten najmłodszy uczestnik całych mistrzostw dał pokaz perfekcyjnego pokonywania wymyślnych przeszkód, czym nadrobił naturalne braki siłowe w porównaniu do dorosłych i uplasował się na dwudziestym piątym miejscu! Marian (20 l.) ukończył rywalizację na miejscu siedemdziesiątym trzecim.

Wojciech Sobierajski dwukrotnym mistrzem świata

Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali na dystansie piętnastu kilometrów, a do pokonania mieli aż 100 przeszkód. Do boju stanęło dwóch braci Sobierajskich, Wojtek oraz Bolek. Wojtek, po sukcesie odniesionym poprzedniego dnia, mógł podejść do rywalizacji bez żadnej presji. Bieg zaczął spokojnie, na około dwudziestej pozycji, jednak z każdym kolejnym kilometrem przesuwał się w stawce do przodu. Na dziesiątym kilometrze wysunął się na trzecie miejsce i przez dwadzieścia minut ścigał zawodnika z Austrii, trzymając się tuż za nim. W końcu, kilometr przed metą nie wytrzymał on tempa Polaka i zdecydowanie zwolnił. Wojtek wpadł na metę jako drugi i zdobył srebrny medal! W rywalizacji do siedemnastu lat, bardzo dobre siódme miejsce zajął Bolek, udowadniając, że jest w ścisłej światowej czołówce.

źródło: zabki.pl