Wolf Winter Cup 2018 – relacja wideo

W dniach 8-9 grudnia w Kobyłce rozegrano WOLF WINTER CUP 2018. W gronie dziewięciolatków najlepsza okazał się Pogoń Szczecin przed Wartą i Lechem z Poznania. Wicher Kobyłka zdobył tzw. Puchar Polski.

Na rozłożonej w hali przy SP nr 3, otoczonej bandami i siatką, sztucznej trawie rywalizowało 18 drużyn. Oprócz dwóch drużyn gospodarzy wystartowały zespoły z Polski, Litwy (Tauras Kowno i Żalgirietis Wilno), Łotwy (FK Olimpia Liepaja) i Ukrainy (Karpaty Lwów, FC i Starward Kijów). Z klubów Ekstraklasy zawitały: Legia, Pogoń, Lech, Jagiellonia i Zagłębie Lubin. Ponadto Champion Warszawa, Broń Radom, Elana Toruń, Warta Poznań i Junior Białystok. Pierwszego dnia drużyny grały podzielone na trzy grupy po 6 zespołów. Miejsca 1-3 dawały okazję gry w tzw. Lidze Mistrzów, a zajęcie miejsc 4-6 dawało prawo gry w tzw. Pucharze Polski.

Pierwszy drużyna Wichru rozpoczęła bardzo dobrze. Podopieczni trenera Pawła Stańczuka pokonali Jagiellonię 4:3, Broń Radom 2:1 i FC Kijów 8:1. Po porażkach z Łotyszami i Lechem ich los zależał od zawodników Jagi, którzy nie mogli przegrać ostatniego meczu z Bronią, by Wicher awansował do LM. Bramka na 2:1, zdobyta równo z ostatnią syreną, zdecydowała, że radomianie zajęli trzecie, a Wicher czwarte miejsce w grupie.
W niedzielę obie drużyny Wichru spisywały się bardzo dobrze. Pierwszy zespół wygrał wszystkie mecze, zapewniając sobie zwycięstwo w PP. Za zawodnikami z Kobyłki uplasowały się zespoły z Kowna i Lwowa, Junior i Jagiellonia z Białegostoku, Wicher II i dwie drużyny z Kijowa. W ceremonii wręczenia medali i Pucharów wydrukowanych w formacie 3D przez sponsora tytularnego wzięła udział burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć, dyrektor OSiR Piotr Strejlau i prezes MKS Wicher Artur Rola. Towarzyszył im Mariusz Król, właściciel firmy Wolf.

W „Lidze Mistrzów” doszło do wielu ciekawych meczów z udziałem uznanych piłkarskich marek. najpierw 9 drużyn podzielono na 3 grupy. Potem zwycięzcy grup grali o miejsca 1-3, zespoły z drugim miejsc o lokaty 4-6, a z 3 miejsc o lokaty 7-9. Okazało si, że o zwycięstwo w turnieju zmierzą się dwie drużyny z poznania i Pogoń Szczecin. Portowcy wygrali zarówno z Lechem jak i z Wartą, zapewniając sobie pierwsze miejsce i obronę trofeum sprzed roku. Derby poznania zdecydowały o srebrnych medalach dla Warty. Na IV miejscu turniej ukończyła Legia, za którą uplasowało się Zagłębie, Żalgirietis, FK Olimpia Liepaja, Champion i Broń.

Ceremonię zakończenia turnieju uświetnił trener Andrzej Strejlau, który był pod dużym wrażeniem gry młodych piłkarzy, oglądając finałową fazę rozgrywek. Oprócz trofeów drużynowych wybrano najlepsza piątkę WOLF WINTER CUP. Znaleźli się w niej: Alex Peskovic, Ignacy Opiłowski i Jakub Libor z Pogoni, Hubert Janyszka z Warty i Klaus Kirfs z Liepaji. Za najładniejszego gola uznano bramkę zdobytą przez Oliviera Ziembickiego z Wichru z Meczu z Jagiellonią.

Oprócz emocji sportowych sponsor turnieju pokazał na specjalnie przygotowanym stoisku potencjał i dorobek firmy i branży druków 3D.

– Dziękuję drużynom i kibicom za sportowe emocje, Mariuszowi Królowi i firmie Wolf za konsekwentne budowanie marki poprzez sport, wolontariuszom i pracownikom klubu, OSiRu i SP nr 3 i wszystkim firmom za pomoc w przygotowaniu i organizacji turnieju. Szczególne podziękowania kieruję do Piotra Harwasa, Piotra Strejlaua i Pawła Stańczuka za ogromne zaangażowanie i włożoną pracę – powiedział prezes Wichru Artur Rola.

Liga Mistrzów
1. Pogoń Szczecin
2. Warta Poznań
3. Lech Poznań
4. Legia Warszawa
5. MKS Zagłębie Lubin S.A.
6. Zalgierietis Vilnius
7. FC Olimpia Liepaja
8. Champion Warszawa – Szkoła Techniki Futbolu ,,Champion”
9. RKP Broń Radom

Puchar Polski
1. Wicher I Kobyłka MKS Wicher Kobyłka
2. SM Tauras3. Karpaty Lwów
4. Junior Białystok
5. Jagielonia Białystok
6. Wicher II Kobyłka
7. Elana Toruń
8. Starward Kijów
9. Fc Kijów
Opracowanie: Wicher Kobyłka