Wołomin solidarny z narodem ukraińskim

Wołomin solidarny z narodem ukraińskim

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o rosyjskim ataku na Ukrainę burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan zwołała posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się tuż przed planowaną sesją Rady Miejskiej. Podczas posiedzenia przeanalizowano doniesienia nt. bieżącej sytuacji oraz możliwości udzielenia pomocy przez gminę.

Burmistrz Wołomina na swoim profilu na Facebooku zaapelowała również do mieszkańców o solidarność w tym trudnym czasie: – W obliczu zagrożenia, przed jakim stają nasi sąsiedzi, nie możemy być obojętni i natychmiast podjęliśmy działanie. Rada Miejska w Wołominie jednogłośnie przyjęła stanowisko w sprawie wsparcia Ukrainy. Rola samorządów jest drugoplanowa, ale musimy być gotowi nieść pomoc humanitarną w obliczu jawnej agresji Rosji. Dziś na zwołanym spotkaniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego omawialiśmy konieczne działania i zasięg wsparcia jakiego możemy udzielić w tym dramatycznym dla Narodu Ukraińskiego czasie. Mieszkanki i mieszkańcy Kijowa, obywatelki i obywatele Ukrainy mają prawo budować swoją przyszłość w oparciu o fundamentalne wartości takie jak niepodległość, suwerenność i bezpieczeństwo. Wysyłamy przyjaciołom z całej Ukrainy głośny, jednoznaczny sygnał jedności. Jesteśmy z Wami! Wolna, suwerenna, niepodległa Ukraina to bezpieczna Polska i Europa.

Reklama

Poruszeni dramatem na Ukrainie radni Rady Miejskiej podczas sesji jednogłośnie przyjęli stanowisko dotyczące konfliktu rosyjsko-ukraińskiego:
„Rada Miejska w Wołominie wyraża pełną solidarność z Narodem Ukrainy, który został dziś rano zaatakowany przez Rosję. Wraz z władzami państwowymi potępiamy tę haniebną agresję przeciwko Waszemu krajowi. Agresja ta nie pozostaje bez odpowiedzi międzynarodowej i rząd Polski, wraz Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi reagują na bieżąco. Wasza walka z dzisiejszym agresorem jest nie tylko obroną Waszej niepodległości, ale obroną całej wolnej Europy i wolnego demokratycznego świata.
W czasie jawnej agresji ze strony Rosji, nieliczącego się z prawami człowieka i prawem międzynarodowym sąsiada, jesteśmy z Wami.

Mieszkanki i mieszkańcy Kijowa, obywatelki i obywatele Ukrainy mają prawo budować swoją przyszłość w oparciu o fundamentalne wartości, takie jak niepodległość, suwerenność i bezpieczeństwo.

Rada Miejska w Wołominie, w imieniu mieszkańców Wołomina, przekazuje przyjaciołom z Ukrainy sygnał wsparcia i gotowości do współpracy i pomocy. Łączymy się w bólu z poszkodowanymi w tej wojnie, szczególnie z dziećmi. Wołomin i jego mieszkańcy są z Wami w tym dramatycznym czasie!

Na forach internetowych mobilizują się również mieszkańcy, którzy zgłaszają gotowość przyjęcia cywili uciekających z Ukrainy przed wojną.