Wołomińscy kryminalni rozbili grupę kradnącą Skody i Volkswageny

Wołomińscy kryminalni rozbili grupę kradnącą Skody i Volkswageny, fot: KPP Wołomin

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Wołomina działania, zaowocowały zatrzymaniem 6 osób w wieku od 31 do 48 lat. Członkowie rozbitej grupy zajmowali się kradzieżami a następnie demontowaniem na części i sprzedażą elementów wyposażenia pojazdów marki Skoda i Volkswagen.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Wołomina przy współudziale policjantów Samodzielnego Policyjnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie przeprowadzili działania skierowane w przestępczość samochodową. Policjanci w okolicy zapory w Dębem zatrzymali 43-letniego Piotra B. i 46-letnią Edytę B. Kobieta i mężczyzna chwilę wcześniej wprowadzili na teren jednej z posesji w gminie Nasielsk skradzioną na terenie warszawskiego Mokotowa skodę octavię. Kilka minut po ich zatrzymaniu kryminalni pojawili się w „samochodowej dziupli”, gdzie pojazd był już demontowany na części przez dwóch 31-latków, a właściciel samochodu nie był jeszcze świadomy o jego kradzieży. Na terenie posesji przebywał również jej właściciel 48-letni Andrzej S.

Wołomińscy kryminalni rozbili grupę kradnącą Skody i Volkswageny, fot: KPP Wołomin

Jak ustalili policjanci, to właśnie 48-latek prowadząc punkt sprzedaży używanych części samochodowych na terenie gminy Nasielsk zlecał Piotrowi B. i Edycie B. kradzieże pojazdów marki skoda i volkswagen, które następnie trafiały do niego i były demontowane na części. Uzyskane w ten sposób podzespoły i elementy samochodowe trafiały do nabywców poprzez ich sprzedaż bezpośrednio w „szrocie” lub za pośrednictwem portalu internetowego.

Kryminalni z Wołomina wspólnie z biegłym z Centralnego Laboratorium Kryminalistyki Policji dokonali przeszukania posesji należącej do Andrzeja S. i ujawnili znaczne ilości części samochodowych pojazdów grupy VW i Skoda, co do których istniało uzasadnione podejrzenie, że mogą pochodzić z przestępstwa. Wstępnie na postawie odczytanych numerów identyfikacyjnych ustalono podzespoły pochodzące ze Skód Octavii skradzionych na terenie Żoliborza, Targówka, Ursynowa i Ząbek. Ujawniona skradziona Skoda oraz zabezpieczone podzespoły samochodowe trafiły na policyjny parking.

Wołomińscy kryminalni rozbili grupę kradnącą Skody i Volkswageny, fot: KPP Wołomin

43-letni Piotr B., 46-letnia Edyta B., 48-letni Andrzej S., 31-letni Karol R. i 31-letni Piotr W. zostali zatrzymani i trafili do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Wszyscy już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty: Piotr B. kradzieży z włamaniem 6 pojazdów marki Skoda Octavia o łącznej wartości ponad 140 tys. złotych. Decyzja sądu rejonowego został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Edyta B. usłyszała dwa zarzuty kradzieży samochodów, Andrzej S. 6 zarzutów paserstwa pojazdów, Karol R. dwa zarzuty paserstwa, Piotr W. jeden zarzut paserstwa. Cała czwórka postanowieniem prokuratora rejonowego w Wołominie została też objęta policyjnymi dozorami.

Działania jakie prowadzili funkcjonariusze z Wołomina doprowadziły również do odzyskania dwóch innych Skód Octavia, skradzionych w marcu br. na terenie warszawskiego Targówka, jedna została ujawniona w Kobyłce druga w Chotomowie. Tam policjanci z komendy w Legionowie zatrzymali 36-letniego Adama T. któremu również przedstawiono zarzut paserstwa a decyzją prokuratora z Wołomina został objęty policyjnym dozorem. W obu przypadkach osobą podejrzewaną o kradzież tych samochodów jest również 43-letni Piotr B., któremu policjanci i prokurator nie wykluczają przedstawienia kolejnych zarzutów.

Wołomińscy kryminalni rozbili grupę kradnącą Skody i Volkswageny, fot: KPP Wołomin

Funkcjonariusze zapowiadają dalsze zatrzymania zarówno w tej jak i innych sprawach powiązanych z kradzieżami pojazdów na terenie powiatu Wołomińskiego i garnizonu warszawskiego.

Źródło: KPP Wołomin