Wołomińska część łącznika do trasy S8 otwarta

Wołomińska część łącznika do trasy S8 otwarta, fot: wolomin.org

Od wczoraj kierowcy mogą korzystać z fragmentu łącznika położonego na terenie gminy Wołomin – na odcinku od ronda na DW635 w miejscowości Czarna do skrzyżowania z ul. Gościniec w miejscowości Nowy Janków.

Dalszy, prowadzący do węzła odcinek i bezpośrednie połączenie z trasą S8 niestety nadal pozostają wyłączone z ruchu. Jak wynika z informacji otrzymanych podczas wprowadzenia Stałej Organizacji Ruchu, bezpośredni dojazd do węzła pozostanie zamknięty do czasu wyremontowania przez Starostwo Powiatowe w Wołominie zdewastowanego wiaduktu.

Gmina Wołomin wywiązała się ze wszystkich zobowiązań w ramach tej inwestycji. Partnerskiej współpracy z Urzad Marszalkowski Wojewodztwa Mazowieckiego i Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie przyświecał jeden cel – doprowadzić ten projekt do końca. Nasze zadanie zostało wykonane.

– Dziękuję Marszałkowi Adam Struzik za tę ważna dla nas wszystkich inwestycję. Nie było łatwo- i jak widać – nadal nie jest, ale każdy krok zbliża nas do upragnionego końca tego projektu. Już bliżej niż dalej i tego się trzymajmy (i trzymajmy kciuki za szybkie działania Starosty) – poinformowała Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina.

Przypominamy naszą rozmowę z Igorem Sulichem, radnym Powiatu Wołomińskiego, odnośnie aktualnego stanu węzła „Wołomin” i planowanym terminie jego otwarcia.