Wpadł do rowu i uderzył w drzewo – miał ponad 2 promile

Radiowóz policji, fot: fotolia.com

Policjant Stołecznego Stanowiska Kierowania Komendy Stołecznej Policji w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę, który wcześniej wpadł do rowu i uderzył w drzewo, miał ponad 2 promile. Przy okazji każdej takiej sytuacji apelujemy, aby nikt nie pozostawał obojętny, gdy widzi nietrzeźwego kierującego. Zgłoszenia można kierować pod nr 112.

W poniedziałek 7 sierpnia br. funkcjonariusz Stołecznego Stanowiska Kierowania Komendy Stołecznej Policji, w czasie wolnym od służby, zauważył kierowcę, który miał problem z zachowaniem prawidłowego toru jazdy. Decyzja o zatrzymaniu pojazdu nie została zrealizowana – samochód wjechał do rowu, uderzył w drzewo i przewrócił się na bok.

Funkcjonariusz natychmiast ruszył z pomocą. W samochodzie utknął kierowca, któremu policjant pomógł się wydostać. Ku zdziwieniu policjanta, kiedy mężczyzna opuścił auto zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Po kilkunastu metrach ujął uciekiniera, od którego czuć było silną woń alkoholu. Na miejsce niezwłocznie wezwał patrol policji. Badanie nieodpowiedzialnego kierowcy wykazało ponad 2 promile alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Jazda pod wpływem alkoholu to brak odpowiedzialności, a każdy nietrzeźwy kierowca na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy, aby nikt nie pozostawał obojętny, gdy widzi nietrzeźwego kierującego. Zgłoszenia można kierować pod nr 112.