Wsparcie na prace remontowe w Mareckim Ośrodku Kultury

Marecki Ośrodek Kultury, fot: marki.pl

W czerwcu sejmik naszego województwa przyznał 6 mln zł na prace remontowe i konserwatorskie w zabytkowych obiektach. Kolejka chętnych była bardzo długa. W ciągu miesiąca zgłoszono 172 wnioski na łączną kwotę ponad 26 mln zł.

– Beneficjenci we wnioskach ponad czterokrotnie przekroczyli kwotę, którą w tym roku przeznaczyliśmy na ten cel – oblicza marszałek Adam Struzik.

– W tym roku komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. O dotacje z budżetu rywalizowało wiele dobrych projektów. Nie mogliśmy wesprzeć wszystkich, dlatego zdecydowaliśmy o udzielaniu dotacji w mniejszych kwotach, ale jak największej liczbie podmiotów – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa.

W gronie 83 beneficjentów znalazły się Marki. Pieniądze są przeznaczone dla Mareckiego Ośrodka Kultury (MOK) im. Tadeusza Lużyńskiego.

– Dzięki środkom z budżetu województwa wykonamy izolację fundamentów zabytkowego budynku dawnej szkoły elementarnej wybudowanego w drugiej połowie XIX wieku. Zatrzyma to dalszą degradację ceglanej elewacji, która wchłania wilgoć z gleby – precyzuje Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta.

Wsparcie województwa dla MOK to kwota 30 tys. zł.