-3.8 C
Wołomin
piątek, 1 grudnia, 2023
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Azjatycka Noc Muzeów w bibliotece w Markach

19 maja 2018 ,18:00 - 22:00

19 maja (sobota) Biblioteka Publiczna Miasta Marki w godz. 18:00 – 22:00 AZJATYCKA NOC MUZEÓW z Anną Jaklewicz- z wykształcenia archeologiem, z zamiłowania podróżniczką i antropologiem, autorką książek podróżniczych. Z pasją realizuje się również prowadząc warsztaty podróżnicze dla dzieci i rodzin.
Rytm zajęć trwających łącznie 3 godz: 
1.Pokaz slajdów – Indonezja – 40 min
.
2. Część praktyczna – Indonezja – 40 min. INDONEZJA – KRAJ RÓŻNORODNOŚCI Indonezja to ponad siedemnaście tysięcy wysp, trzysta grup etnicznych i siedemset języków. Podczas zajęć ruszymy w głąb dżungli na spotkanie z orangutanami, zanurkujemy w oceanie podglądając życie gigantycznych płaszczek i dowiemy się gdzie żyją smoki. Odwiedzimy też wioski na morzu zamieszkałe przez Morskich Cyganów oraz domy Toradżów – górali z wyspy Celebes. Po pokazie zdjęć wykonamy elementy ludowych strojów mieszkańców Indonezji.
3. Przerwa – 30 min       – wrócimy do Europy na pizzę J
4. Pokaz slajdów – Chiny – 40 min.CHIŃSKI NOWY ROK Podczas Święta Wiosny czyli Chińskiego Nowego Roku, Chińczycy dekorują domy kaligrafiami z życzeniami pomyślności, a na ulicach odbywają się parady i pokazy fajerwerków. Obchody kończy Święto Latarni, kiedy to ulice miast ozdabiane są kolorowymi lampionami. Po pokazie zdjęć z Chin przybliżającym nam kulturę Państwa Środka i noworoczne tradycje, będziemy kaligrafować chińskie znaki lub zrobimy papierowe lampiony. Sprawdzimy też czy posługiwanie się pałeczkami jest trudne i czy stożkowe kapelusze są wygodne.
5. Część praktyczna – Chiny – 40 min.
Obowiązują zapisy pod nr 22 781-11-44 lub w Bibliotece na Lisa Kuli 3A

Szczegóły

Data:
19 maja 2018
Godzina:
18:00 - 22:00

Miejsce wydarzenia

Biblioteka Publiczna Miasta Marki
ul. L. Lisa Kuli 3 A
Marki, mazowieckie 05-270 Polska
+ Google Map