15 C
Wołomin
piątek, 29 września, 2023
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Izabeli Szafrańskiej pt. ,,Żydowska ulica”

13 września 2022 ,18:30 - 20:30

Wołomińska Fabryczka zaprasza 3 września o godzinie 18:30 na koncert Izabeli Szafrańskiej pt.,,Żydowska ulica”.

Na projekt ten składają się pieśni żydowskie, sefardyjskie, utwory z getta i o tematyce wojennej m.in.: Hava Nagila, Dona Dona, Shalomaleichem, Rebeka, Warszawo ma i wiele innych.
 
Izabela Szafrańska jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku. Przez lata prężnie rozwijała swoją działalność artystyczną, zdobywając wiele nagród muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Koncertowała m.in. w USA, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Mołdawii, Czechach, Słowacji, Rosji, Danii oraz na Białorusi. Do sukcesu medialnego można zaliczyć jej udział w finale VI edycji programu telewizyjnego „Must Be The Music” z siostrzanym zespołem El Saffron, którego była liderką i założycielką. Jesienią 2018 roku została półfinalistką IX edycji programu „The Voice of Poland”. W 2019 roku zaczęła współpracę z wybitnym kompozytorem i aranżerem Marcinem Partyką oraz ze znakomitymi poetami i autorami tekstów. Premiera debiutanckiego albumu Izabeli Szafrańskiej „Z bursztynu” odbyła się 30 listopada 2019 roku. W marcu 2022 roku wokalistka wydała kolejną płytę z muzyką żydowską „Żydowska ulica/Jewish street”.
Zainteresowania muzyczne wokalistki są wielostylowe. Na co dzień Izabela Szafrańska wykonuje muzykę świata (folk music, muzyka żydowska, sefardyjska, bałkańska i romska), śpiewając w kilku językach: polskim, hebrajskim, ladino, jidysz, romskim, hiszpańskim i angielskim.
 
Dlatego takie doświadczenie gwarantuje wyjątkowy, klimatyczny i poruszający koncert.

Szczegóły

Data:
13 września 2022
Godzina:
18:30 - 20:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Fabryczka Wołomin
Orwida 20
Wołomin, Mazowieckie 05-200
+ Google Map