2.6 C
Wołomin
środa, 22 marca, 2023
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

RUO: Robert Szewczyk – „Egzotyczna Polska”

13 lutego 2019 ,11:00

Egzotyczna Polska

Fascynująca, geograficzna podróż po Polsce. Tundra, tajga, stepy, pustynia, wulkany, dżungla… wszystko to odnajdziemy w naszym kraju. Ciekawe zestawienia, np. klify nadbałtyckie i te w Irlandii, Góry Świętokrzyskie i góry w Szkocji. Co łączy Wyspę Wielkanocną z Wyspą Wolin? Czy delta Nilu jest podobna do delty Wisły? Czy w Polsce znajdziemy lodowce górskie? Ile razy większy jest wodospad Iguacu od Wielkiej Siklawy. A także: jeziora, wysokie góry (Tatry i Alpy powstały w tym samym czasie), fantazyjne skały (Diabla Wieża w USA i sudecka Wilcza Góra), dzikie rzeki (Amazonka i Narew) i jaskinie. Cały świat w Polsce!

Robert Szewczyk jest geografem, geoekologiem (Uniwersytet Warszawski). Pracuje jako niezależny dziennikarz specjalizujący się w turystyce i podróżach. Jest autorem i redaktorem wielu przewodników turystycznych, albumów oraz wydawnictw edukacyjnych. Współpracuje z Polskim Radiem.
Przygotowuje wykłady ilustrowane fotografiami oraz prezentacje multimedialne dotyczące zagadnień geograficznych, ochrony środowiska, podróży, turystyki i krajoznawstwa.

Szczegóły

Data:
13 lutego 2019
Godzina:
11:00

Miejsce wydarzenia

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin
Konstytucji 3 Maja 15
Radzymin, Mazowieckie 05-250 Polska
+ Google Map