2.6 C
Wołomin
środa, 22 marca, 2023
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy akwareli „Dogonić horyzont” i koncert Adama Struga w Fabryczce

7 kwietnia 2018 ,17:00

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Dogonić horyzont”, na której zaprezentujemy prace trzech autorów: Magdaleny Karłowicz, Błażeja Małczyńskiego i Artura Pastewki.
Pomysł zorganizowania wystawy zrodził się ze wspólnej tęsknoty za potrzebą dążenia do czegoś, co zawsze pozostanie gdzieś za linią horyzontu. To rodzaj manifestu braku akceptacji dla świata zdominowanego przez dążenie do efektywności działania. Akwarela – jedna z najtrudniejszych technik malarskich – zdaje się być idealnym środkiem wyrażenia tej drogi.
Autorzy prac na co dzień nie zajmują się malarstwem. Magdalena jest rzeźbiarzem, natomiast Artur i Błażej architektami.
Po wernisażu zapraszamy na koncert Adama Struga, który wraz z zespołem zagra utwory z najnowszego albumu artysty „Leśny bożek”.

Adam Strug to etnomuzykolog, śpiewak, instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej oraz scenarzysta filmów dokumentalnych. Współtwórca istniejącej w latach 90-tych kapeli Bractwo Ubogich, grającej muzykę tradycyjną w wersji in crudo, czyli bez stylizacji. Założyciel zespołu śpiewaczego Monodia Polska, specjalizującego się w wykonywaniu pieśni przekazywanych w tradycji ustnej. Ma na koncie cztery albumy autorskie: „Adieu” (2012 r.), „Strug. Leśmian. Soyka.” (2014 r.), „Mysz” (2015 r.) i „Leśny bożek” (2017r.).
Na koncercie będziemy mogli usłyszeć utwory z najnowszego albumu. Muzyka została w całości skomponowana przez Adama Struga, natomiast w warstwie literackiej oprócz tekstów artysty, odnajdujemy wiersze Leśmiana, Staffa, Asnyka i poety ludowego Jana Pocka.

 

Szczegóły

Data:
7 kwietnia 2018
Godzina:
17:00

Miejsce wydarzenia

Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości Fabryczka w Wołominie
ul. Orwida 20
Wołomin, mazowieckie 05-200 Polska
+ Google Map